1. ROZMIAR Aparat bezlusterkowy to - mówiąc fachowym językiem - aparat kompaktowy z wymienną optyką. A mówiąc wprost: to niewielkich rozmiarów sprzęt, który możliwościami tylko nieznacznie ustępuje profesjonalnym lustrzankom. Bezlusterkowce są stosunkowo nowym segmentem na rynku, ale ze względu na oczywiste walory - coraz bardziej popularnym. Na przykład Panasonic Lumix DMC-GX80 to aż 20-megapikselowa matryca, przy wymiarach 122x70,6x43,9 mm. Robi wrażenie, prawda?

LumixLumix Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

2. DESIGN Bo bezlusterkowce to po prostu schludnie wykonane aparaty, a niektóre modele - dzięki oldschoolowemu wyglądowi - przypominają nieco sprzęt odziedziczony po dziadku. W świecie opanowanym przez zamiłowanie do wszystkiego, co "vintage" to niepodważalna zaleta! Dlatego tych, którzy wciąż odczuwają tęsknotę za dawnymi latami, zauroczy pewnie model Lumix DC-GX800K. Ale również ci oczekujący bardziej nowoczesnego designu, z pewnością znajdą coś dla siebie.

3. BEZGŁOŚNA MIGAWKA To dopiero ciekawa opcja! Seria bezlusterkowców Lumix G umożliwia ciche i dyskretne zwolnienie migawki - nie uświadczymy żadnych niepokojących dźwięków! Podczas fotografowania zatłoczonej ulicy raczej nie docenisz tej możliwości. Ale kiedy zapragniesz wykonać portret śpiącego syna, będziesz producentowi za nią bezgranicznie wdzięczny.

4. KOMPATYBILNOŚĆ Marzy ci się sterowanie aparatem za pośrednictwem aplikacji? Dostęp do natychmiastowej obróbki zdjęć oraz możliwość udostępniania ich w mediach społecznościowych? Panasonic Image App pozwoli na sparowanie bezlusterkowca z twoim smartfonem, dzięki czemu obsługa aparatu stanie się jeszcze łatwiejsza.

5. SPRZĘT PRZYSZŁOŚCI W momencie, gdy nawet smartfonem jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dobre jakościowo zdjęcie, przyszłość profesjonalnego sprzętu fotograficznego przestaje być rysowana tak optymistycznie jak jeszcze kilkanaście lat temu. Bo po co kupować aparat, komórkę i iPoda, skoro wszystko możemy mieć w jednym urządzeniu? Eksperci przewidują, że rosnąca popularność bezlusterkowców nada rynkowi fotograficznemu dawnej dynamiki. Na przykład w Japonii aparaty bezlusterkowe już teraz są najprężniej rozwijającym się segmentem na rynku foto. Nie ma się co dziwić - bezlusterkowce są świetnym przykładem wykorzystania możliwości, jakie daje obecny rozwój technologiczny. Bo to sprzęt, który kusi nowatorskimi rozwiązaniami oraz technologiami. Kupując takie urządzenie z pewnością nie przeinwestujemy, co przy nabyciu chociażby lustrzanki nie jest już tak oczywiste.

LumixLumix Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

6. PROSTOTA Co ciekawe, pomimo zastosowania nowatorskich rozwiązań, bezlusterkowce to wciąż sprzęt prosty w użyciu. Ten fakt docenią przede wszystkim osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z fotografią. Obsługę profesjonalnych lustrzanek trudno opanować. Do sprawnego robienia zdjęć za pomocą aparatów bezlusterkowych wystarczy znajomość kilku podstawowych funkcji. Nie mówiąc już o rozmaitych udogodnieniach, tj. dotykowy ekran.

7. PODWÓJNA STABILIZACJA OBRAZU Eee, co? Wytłumaczy to tak: nawet kiepskie oświetlenie oraz niestabilna pozycja nie przeszkodzą ci w zrobieniu dobrego zdjęcia. Bezlusterkowce z serii Lumix G mają wbudowaną w korpus i obiektyw optyczną stabilizację obrazu, co zapewnia nienaganną ostrość w każdej sytuacji. Lumix DMC-GX8 może poszczycić się maksymalnie aż 3,5 razy szerszym kątem korekcji niż w przypadku zwykłych aparatów, co pozwala robić wyraźne zdjęcia z ręki nawet przy naprawdę słabym świetle.

8. TRWAŁOŚĆ A propos niestabilnych pozycji... Bardzo często przychodzi nam fotografować w trudnych warunkach: kurz, wiatr czy deszcz nie sprzyjają rozwijaniu kariery domorosłych artystów. Na szczęście niektóre modele bezlusterkowców są odporne na kurz i zachlapania. Do podwodnych zdjęć zapewne nie wystarczą, ale żeby uwiecznić wakacje nad morzem - z pewnością.

LumixLumix Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

http://www.generation-freedom.panasonic.pl/lumix-g/aparaty-bezlusterkowe/