Xicorr wymyślił sobie interesujący i przy tym skuteczny sposób na zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów. Firma postanowiła swoimi zegarkami nawiązywać do rodzimych symboli – początkowo skupiała się na motoryzacji, a jej pierwszym zegarkiem, który ujrzał światło dzienne w 2011 roku, był model FSO M20 inspirowany Warszawą M20. Jego popularność sprawiła, że Xicorr stworzył kolejne „samochodowe” czasomierze, takie jak Syrena Sport, F125p Akropolis i Warszawa 200. Nawiązania do polskiej motoryzacji nie były przypadkowe – ojciec i dziadek  właściciela marki, Adama Tomaszewskiego, pracowali bowiem w warszawskiej fabryce Fabryce Samochodów Osobowych.

Xicorr 200 Czarna KaśkaXicorr 200 Czarna Kaśka Xicorr

Kim była Czarna Kaśka?

Tak o kobiecie, która była bezpośrednią inspiracją dla zegarka, opowiada Adam Tomaszewski – twórca i właściciel marki Xicorr:

Badając warszawskie archiwa, natrafiłem na dobrze znany wielu osobom magazyn „Przekrój” z dnia 1 kwietnia 1957 roku. Znajdowała się w nim informacja o młodszej siostrze Czarnej Mańki – Katarzynie. W odróżnieniu od starszej siostry Kaśka była bardzo ambitna, a dzięki namowom i wsparciu  Mańki starała się zdobywać wiedzę. Była też pracowita – już jako nastoletnia dziewczyna sprzedawała pyzy na Różyku. Tam spotykała wiele ciekawych osób. To dzięki kontaktom z takimi osobami zaczęła interesować się modą i kulturą. Uwielbiała oglądać filmy i rozmawiać o nich. Upodobanie filmów spowodowało, że była pewnie najczęstszym bywalcem kina Praha, gdzie zbierały się kulturalne elity dzielnicy. Niestety ta częsta obecność w kinie sprowadziła na Kaśkę życiowe nieszczęście. Zakochała się. Zakochała się nieszczęśliwie w bileterze z kina Praha. To właśnie zawód miłosny skierował ją w stronę praskiego półświatka. W stronę świata Mańki, od którego jej starsza siostra chciała trzymać Kaśkę z daleka. Od tej chwili były razem w praskim piekiełku. To chyba oczywiste i normalne, że Kaśce zawsze imponowała jej starsza siostra. Chciała być tak a jak ona, a przecież dzięki swoim zdolnościom mogła osiągnąć więcej. Potwierdzeniem tego był choćby fakt, że Kaśka przez krótki czas była bufetową w „Ząbkowskim” – barze doskonale znanym i odwiedzanym przez cały praski półświatek. Niestety, ulica wyrwała Kaśkę z baru i ściągnęła do siebie. Tam przez kolejne lata rywalizowała z siostrą o miano królowej praskich ulic. Siostry, podobne do siebie a zarazem inne, mimo że rywalizowały, zawsze trzymały się razem i wspierały. Ich bujne towarzyskie życie przeszło do legendy warszawskiej Pragi.

Xicorr 200 Czarna Kaśka

Xicorr 200 Czarna KaśkaXicorr 200 Czarna Kaśka Xicorr

Xicorr 200 Czarna Kaśka jest zegarkiem mechanicznym z automatycznym naciągiem i kalendarzem, a jego obecność w ofercie marki, choć na krótko rozszerza paletę kolorystyczną modeli zegarków z linii Xicorr 200. Tarcza zegarka jest czarna, a wskazówki i elementy układu wskazań są pokryte białą, luminescencyjną substancją. Koperta zegarka jest także wykonana w kolorze czarnym (w technologii DLC), z odpowiednio do nazwy modelu grawerowanym deklem. Podobnie jak wszystkie modele Xicorr 200 koronka tego zegarka jest zakręcana. W komplecie z zegarkiem producent oferuje dwa paski – silikonowy i skórzany, obydwa oczywiście w kolorze czarnym. Unikatowym jest na pewno dekiel koperty i tylko szkoda, że przy tradycyjnym użytkowaniu nie jest on widoczny. Niezwykła grafika odtworzona na deklu i pokazana w materiałach promocyjnych zegarka Xicorr 200 Czarna Kaśka powstała przy w sparciu absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z którymi współpracuje firma Xicorr. Nietypowe jest także, dedykowane tylko dla tego modelu opakowanie zegarka. Producent zrezygnował z drewnianego, czy stalowego pudełka na rzecz wykonanego z czarnego materiału, składanego i funkcjonalnego wyrobu. Limitacja produkcji tego modelu wynosi 57 sztuk. Cena detaliczna zegarka 2199,00 zł.