Jeśli chodzi o wygląd, to nie uświadczymy tu ekstrawagancji. I bardzo dobrze! Koperta zegarka została wykonana ze stali szlachetnej, a jej średnica to dość standardowe 42 milimetry. Srebrna tarcza z nakładanymi srebrnymi indeksami pokrytymi masą luminescencyjną jest chroniona przed uszkodzeniami przez szkło szafirowe.

Alpina TOPRAlpina TOPR materiały prasowe

Datownik został umieszczony na godzinie szóstej. Dlaczego? Ponieważ na godzinie trzeciej producent postanowił umieścić logo Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Znajdziemy je także na deklu zegarka. Sercem urządzenia jest mechanizm kwarcowy AL-240, a żywotność baterii wynosi 45 miesięcy.

Alpina TOPRAlpina TOPR materiały prasowe

Zegarek powstał w zaledwie 199 egzemplarzach, a każdy z nich został wyceniony na 3490 złotych. Każdy, kto zdecyduje się na zakup, dorzuci cegiełkę do budżetu TOPR - trafi do niego 110 złotych od każdego sprzedanego egzemplarza.

REFERENCJA

AL-240TOPR4E6

KOPERTA

Stal szlachetna

Średnica koperty 42mm, wysokość 9.95mm

Odporne na zarysowania, wypukłe szkło szafrowe

Wodoszczelność 10ATM/100m/330ft

Grawerowany dekiel

MECHANIZM

AL-240 Mechanizm kwarcowy

45 miesięcy żywotności baterii

TARCZA

Srebrna tarcza ze słonecznym wzorem, nakładanymi srebrnymi indeksami pokrytymi masą luminescencyjną

Logo TOPR na godzinie 3:00

Data na godzinie 6:00

Ręcznie polerowane wskazówki, godzinowa i minutowa w kolorze srebrnym, wypełnione masą luminescencyjną i polerowany srebrny sekundnik zakończony białym tójkątem Alpina

PASEK

Czarny gumowy pasek i dodatkowy brązowy pasek skórzany