Pierwsza edycja Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach zakończyła się egzaminem w jednej z sal Uniwersytetu Warszawskiego. Największą wiedzą wykazał się 19-letni wówczas Piotr Tatar, który zdobył 97% punktów. Sama koncepcja konkursu spotkała się z ciepłym przyjęciem, więc podjęcie decyzji o jego drugiej edycji było formalnością.

Startuje druga edycja konkursu "Wielka matura z wiedzy o zegarkach"

Od grudnia 2019 do maja 2020 co miesiąc w magazynie „Logo” publikowane będą próbne arkusze egzaminacyjne, a na portalu „Zegarki i Pasja” w specjalnej sekcji publikowane będą każdego miesiąca nowe materiały edukacyjne, dzięki którym nasi Czytelnicy mogą poszerzać swoją wiedzę o zegarkach i przygotować się do naszej matury. Finał akcji nastąpi w maju 2020 r., gdy odbędzie się egzamin pisemny.

W wielkim finale sprawdzimy wiedzę uczestników, którą zdobywali lub uzupełniali przez cały czas trwania akcji. W naszym konkursie będzie mógł wziąć udział każdy, kto zapisze się do matury i opłaci wpisowe.

Wielka Matura z wiedzy o zegarkachWielka Matura z wiedzy o zegarkach Albert Zawada / Agencja Gazeta

Finał odbędzie się w maju w Warszawie - szczegóły podamy niebawem. Zapisy do udziału w finale akcji będą możliwe poprzez portal Zegarki i Pasja w pierwszym kwartale 2020 roku.

Liczba miejsc będzie ograniczona!

Mecenasami wydarzenia są marki Longines, Tissot, Certina oraz Grand Seiko.

Akcję „Matura z wiedzy o zegarkach” kierujemy nie tylko do hobbystów czy też posiadaczy kolekcji prestiżowych zegarków, ale również do marzycieli i osób wkraczających dopiero w fascynujący świat mikromechaniki.

Akcję wspiera medialnie także największa i najprężniej działająca grupa na facebook’u o tematyce zegarkowej – „Czasoholicy”. Grupa licząca obecnie ponad 5000 członków jest bardzo różnorodną grupą w najlepszym tego słowa znaczeniu. To miejsce, gdzie osoby z ogromną wiedzą dzielą się nią z tymi, stawiającymi pierwsze kroki w zegarkowym świecie.

Pierwszy próbny arkusz maturalny znajdziecie w numerze "Logo" z grudnia 2019 roku, który od dziś jest dostępny w sprzedaży!

Równocześnie zachęcamy do regularnego odwiedzania zarówno naszego serwisu logo24.pl, gdzie będą publikowane odpowiedzi do arkuszy z papierowego wydania magazynu, jak i portalu Zegarki i Pasja, gdzie znajdziecie materiały edukacyjne do poszerzania swojej wiedzy z zakresu zegarków i zegarmistrzostwa. Do zobaczenia na egzaminie końcowym!

MECENASI WYDARZENIA

Mecenasi 2. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach: Longines, Tissot, Certina i Grand SeikoMecenasi 2. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach: Longines, Tissot, Certina i Grand Seiko materiały prasowe

PARTNERZY WYDARZENIA

Partnerzy 2. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkachPartnerzy 2. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach materiały prasowe

Patronat honorowy nad akcją objął Swiss Business HUB Polska.

Swiss Business HUB Polska.Swiss Business HUB Polska. mp

ARKUSZ 1 (Z GRUDNIOWEGO NUMERU "LOGO") – ROZWIĄZANIE

ARKUSZ 2 (ZE STYCZNIOWEGO NUMERU "LOGO") - ROZWIĄZANIE

ARKUSZ 3 (Z LUTOWEGO NUMERU "LOGO") - ROZWIĄZANIE

ARKUSZ 4 (Z MARCOWEGO NUMERU "LOGO) - ROZWIĄZANIE

ARKUSZ 5 (Z KWIETNIOWEGO NUMERU "LOGO) - ROZWIĄZANIE

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 1

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 2

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 3

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 4

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 5

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 6

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 7

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 8

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 9

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 10

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 11

MATERIAŁY EDUKACYJNE NR 12

Matura z wiedzy o zegarkachMatura z wiedzy o zegarkach Logo