Na temat nowej odsłony przygód agenta 007 dowiedzieliśmy się już całkiem sporo. Wiemy, jakim samochodem będzie się poruszał, a dopiero co do sieci trafił pierwszy pełny zwiastun „No Time To Die”. Teraz poznaliśmy wygląd i specyfikację kolejnego nieodłącznego gadżetu Bonda, a mianowicie zegarka.

Zegarki firmy Omega towarzyszą Bondowi od niemal 25 lat – w „GoldenEye” (a więc wówczas, gdy agent 007 miał jeszcze twarz Pierce’a Brosnana) był to model Seamaster Quartz Professional Diver 300M. Zmiana aktora nie pociągnęła za sobą zmiany zegarka – w „Casino Royale” Daniel Craig także nosił przedstawiciela serii Seamaster Diver, choć Vesper Lynd podejrzewała go o posiadanie Rolexa (w przeszłości rzeczywiście zegarki tej marki gościły u „Bondów”, podobnie jak Breitlingi i Seiko).

 

Omega Seamaster Diver 300M 007 Bond Edition

Daniel Craig podczas swojego ostatniego wcielenia się w rolę Bonda także będzie nosił Omegę. A konkretnie – model Seamaster Diver 300M 007 Bond Edition. Zegarek posiada tarczę o średnicy 42 milimetrów i wodoszczelność 300M, a zatem można z nim nurkować nawet z akwalungiem. Nic dziwnego, w końcu James Bond musi być gotowy na różne sytuacje.

Omega Seamaster Diver 300M 007 Bond EditionOmega Seamaster Diver 300M 007 Bond Edition Omega

Chociaż „No Time To Die” trafi na ekrany kin dopiero na początku kwietnia 2020 roku, to zegarek będzie można kupić już dwa miesiące wcześniej. Będzie dostępny w dwóch wariantach – na pasku NATO oraz tytanowej bransolecie. W pierwszym przypadku trzeba będzie wysupłać z portfela 8100 dolarów, w drugim zaś – 9200.