Amerykańska firma Jacob&Co nie może co prawda pochwalić się tak bogatą i długą historią jak niektóre szwajcarskie manufaktury, ale nie przeszkadza jej to w tworzeniu dzieł prawdziwie wyjątkowych. Założone w 1986 roku przez jubilera Jacoba Arabo przedsiębiorstwo co jakiś czas zadziwia świat zegarkami, których próżno szukać u jakiegokolwiek innego wytwórcy.

Nie inaczej jest w tym przypadku. Firma pochwaliła się w mediach społecznościowych zegarkiem, który stworzyła dla Drake’a. Kanadyjski piosenkarz wzbogacił swoją kolekcję o z jednej strony mało praktyczny ze względu na swoje gabaryty, ale niewątpliwie imponujący zegarek – na jego tarczy znajduje się bowiem w pełni funkcjonalne koło do ruletki. Towarzyszy mu oczywiście miniaturowa ceramiczna kulka.

 

Już sam pomysł na umieszczenie koła ruletki w zegarku sprawia, że całość jest – delikatnie mówiąc – dość ekstrawagancka, ale na tym wyjątkowe cechy działa Jacob & Co się nie kończą. Pod szafirowe szkło trafił również dwuosiowy tourbillon oraz sporych rozmiarów diament. Całość jest zamknięta w kopercie z różowego złota. Jacob & Co Astronomia Casino (bo tak brzmi jego pełna nazwa) został wyceniony na 620 tysięcy dolarów.

Drake nie po raz pierwszy daje się poznać jako miłośnik ciekawych gadżetów. Jakiś czas temu kupił – za niebagatelną kwotę 2 milionów dolarów! – dzieło amerykańskiego artysty Matthew Senny. Pokrył on warstwą złota klasyczne Jordany. Efekt imponujący, ale mający wpływ na użyteczność – po takim zabiegu każdy z butów ważył ponad 22 kilogramy.