Współpraca pomiędzy firmami a motoryzacyjnymi nie jest niczym nowym - co jakiś czas świat obiega wiadomość o wspólnym projekcie na przykład Breitlinga i Bentleya lub Richarda Mille i McLarena. Zazwyczaj jednak oznacza to po prostu pojawienie się logo producenta samochodów na zegarku. Zupełnie inaczej jest w przypadku efektu kolaboracji marki Bugatti z manufakturą Jacob and Co.

Amerykańska firma znana jest z tworzenia zegarków mocno niestandardowych (jakiś czas temu specjalnie dla piosenkarza Drake’a stworzyła czasomierz z wbudowanym i działającym kołem ruletki), ale najnowszy efekt ich pracy jest jeszcze bardziej imponujący. Na tarczy modelu Bugatti Chiron Tourbillon znalazł się bowiem mechanizm, który naśladuje działanie szesnastocylindrowego silnika prawdziwego Chirona. Całość składa się z 578 elementów i patrząc na to, jak działa, trudno nie powiedzieć „WOW”. Przekonajcie się zna własne oczy:

 

Kształt wykonanej z tytanu koperty jest oczywiście inpirowany liniami prawdziwego Chirona. Miniaturowy „silnik” został wykonany ze szkła szafirowego – po to, aby pracujący wał korbowy i tłoki były jak najlepiej widoczne dla posiadacze zegarka. Każdy egzemplarz Bugatti Chiron Tourbillon został wyceniony na 280 tysięcy dolarów i powstaje na indywidualne zamówienie.