W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników postanowiliśmy przełożyć termin drugiej „Matury z Wiedzy o Zegarkach” na trzeci weekend września.

Wydarzenie, w niezmienionym kształcie odbędzie się po wakacjach. Dotychczasowe zapisy zachowują automatycznie swoją ważność. W przypadku chęci rezygnacji, należy skontaktować się pod mailem redakcja@zegarkiipasja.pl

- Długo zwlekaliśmy z tą decyzją, ponieważ nie jest to wielki festiwal czy masowa impreza sportowa i liczyliśmy, że sytuacja się unormuje. Choć prawdopodobnie udałoby się zorganizować wydarzenie w maju przy zachowaniu zasad sanitarnych i podzieleniu grup uczestników, zdecydowaliśmy finalnie przenieść maturę na jesień. Mamy nadzieję, że uda się wówczas przeprowadzić test w takiej samej formule, w jakiej odbyła się rok temu i będzie to wesołe święto zegarków – mówi Marcin Kasprzak, redaktor naczelny „Logo”.

„Matura z wiedzy o zegarkach” odbędzie się po raz drugi. Pierwsza edycja akcji zakończyła się egzaminem w jednej z sal Uniwersytetu Warszawskiego. Największą wiedzą wykazał się 19-letni wówczas Piotr Tatar, który zdobył 97% punktów. Od grudnia 2019 do maja 2020 (numer dostępny w sprzedaży) co miesiąc w magazynie „Logo” publikowane były próbne arkusze egzaminacyjne, a na portalu „Zegarki i Pasja” w specjalnej sekcji opublikowane zostały materiały edukacyjne, dzięki którym chętni mogą poszerzać swoją wiedzę o zegarkach i przygotować się do matury. Do wygrania jest 29 zegarków o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.

Organizatorami są magazyn „Logo” i portal "Zegarki i Pasja". Wsparcie medialne objęła grupa „Czasoholicy". Patronat honorowy objęła Ambasada Szwajcarii w Polsce. Mecenasami akcji są marki Longines, Tissot, Certina oraz Grand Seiko.