Chociaż konferencja Apple, na której Tim Cook oficjalnie zaprezentuje światu nowe iPhone’y (a także kilka innych sprzętów) odbędzie się dopiero 12 września 2018 roku, to już teraz dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał następca dziesiątki (albo iksa, jak ktoś woli). Wszystko za sprawą serwisu 9to5mac, który ujawnił promocyjną grafikę, na której widzimy dwa nowe modele smartfonów z nadgryzionym jabłkiem w logo.

iPhone XS: mały i duży

O tym, że iPhone X w odświeżonej wersji będzie niebawem dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach rozmiarowych słyszy się od jakiegoś czasu. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tych plotek. Podstawowy model nie zmieni się pod względem gabarytów od swojego starszego brata z 2017 roku i nadal będzie posiadał ekran OLED o przekątnej 5,8 cala. Do oferty Apple dołączy też jego większy wariant - mowa o drugim iPhonie XS (który, pomimo dotychczasowej praktyki, ma nie zostać nazwany “plus”) z przekątną ekranu wynoszącą 6,5 cala. Na temat specyfikacji obu urządzeń niestety nadal nic nie wiemy.
Nowością ma być także złota wersja kolorystyczna. Wzmianki o niej pojawiły się jeszcze przed premierą poprzedniego iPhone’a X, ale jak wszyscy wiemy ostatecznie nie trafiła ona do sprzedaży.

Apple Watch 4

Przeciek dotyczy nie tylko smartfonów. Dowiedzieliśmy się również, jak będzie wyglądała kolejna generacja inteligentnego zegarka z Cupertino. Nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, że trudno mówić o rewolucji stylistycznej. Największą zmianą ma być bezramkowy, zaokrąglony ekran. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać.

A co poza smartfonami i zegarkiem?

Nowe iPhone’y oraz Apple Watch z pewnością nie będą jedynymi nowościami, które zostaną zaprezentowane na konferencji Apple 12 września. Od wielu miesięcy sporo mówi się o jeszcze jednym, tańszym iPhonie, który miałby być następcą lubianego przez wielu iPhone’a SE.