Esize.me to system, który dopasuje idealne buty do każdej stopy. Jak to możliwe? Firma Eobuwie stworzyła specjalny skaner, który jest w stanie wykonać dokładny model 3D stóp.

Takie urządzenia są często używane przez profesjonalnych sportowców. My proponujemy coś, co ma działać jeszcze dokładniej. Dzięki pomiarowi stopy wykonanemu w modelu 3D otrzymujemy jej obraz zawierający także wysokość podbicia, szerokość i tęgość. Dodatkowo, po przymierzeniu butów, urządzenie może uwzględnić indywidualne preferencje mierzącego - jeśli wolimy buty luźniejsze, wystarczy zaznaczyć taką opcję. Wszystko to będzie uwzględnione także przy kolejnych zakupach - system zarekomenduje obuwie, które spełnia nasze wymagania

- opisuje Konrad Jezierski, Dyrektor ds. Retail Eobuwie.

Jak to działa?

Proces skanowania jest prosty. Użytkownik musi zdjąć buty, stanąć na skanerze, wprowadzić podstawowe dane nt. płci i wieku. Po kilku sekundach skanowania uzyskuje obraz 3D swoich stóp i ich rozmiary: długość, szerokość, wysokość i tęgość. Skan może zapisać, przypisując go do swojego numeru telefonu komórkowego oraz adresu email. System esize.me dysponuje skanami i modelami 3D już niemal 40 tys. modeli butów, pochodzących od prawie 500 marek. Obraz zeskanowanych stóp jest błyskawicznie porównywany z wewnętrznym obrazem każdego buta w ofercie. System rekomenduje nam buty idealnie dopasowane do naszego kształtu stopy. Skan wykonuje się jednorazowo, a korzystać z niego można dowolnie: zarówno w sklepach stacjonarnych eobuwie.pl jak i przy zakupach internetowych.

Dodatkowo możemy sprawdzić, w jakim procencie buty są do nas dopasowane, oraz o ile różnić się będą na stopie sąsiednie numery (większe i mniejsze).

Przedstawiciele Eobuwie zadbali także, żeby dostęp do skanerów esize.me był powszechny. Można go dokonać w każdym salonie marki oraz w dedykowanych punktach pomiarowych. W sumie w 30 dużych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Olsztynie czy Wrocławiu. Cała lista jest dostępna na stronie urządzenia.