Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda budynek przy Złotej 44 w Warszawie od początku budził spore emocje. Od samego początku było wiadomo, że na mieszkania w 192-metrowym apartamentowcu (w Warszawie są jedynie 4 wyższe budynki, ale żaden z nich nie pełni funkcji mieszkalnej) będą mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Teraz na sprzedaż został wystawiony najbardziej prestiżowy apartament ze wszystkich znajdujących się w budynku.

Złota 44/521

Mowa apartamencie numer 521, który znajduje się na najwyższej, 52. kondygnacji budynku Złota 44. I trzeba przyznać, że użycie słowa „apartament” w kontekście tej konkretnej nieruchomości jest jak najbardziej uzasadnione i nie jest przesadą ze strony dewelopera. Penthouse mieści się bowiem na aż trzech poziomach i jego łączna powierzchnia wynosi niemal 590 metrów kwadratowych. Składają się na nią 4 pokoje (choć wyraźnie wydzielone są jedynie sypialnie) oraz jedna łazienka, a także 30-metrowy taras. Na najwyższym poziomie znajduje się 33,3-metrowa sypialnia – przebywając w niej z pewnością można się poczuć jak król świata.

Apartament 521 jest nie tylko jednym z najbardziej luksusowych w Warszawie, ale także najwyżej położonym w całej Unii Europejskiej. A cena? Cóż, średnio za metr kwadratowy mieszkania w budynku Złota 44 trzeba zapłacić około 30 tysięcy złotych. Niedawno anonimowy klient kupił 240-metrowy apartament za 11 milionów złotych, zatem w przypadku omawianej „perły luksusu” (tak penthouse został nazwany przez dewelopera) możemy się spodziewać przekroczenia granicy 30 milionów złotych.