Warto wiedzieć, jakie jeansy pasują na jaką męską sylwetkę

Osoby szczupłe i wysokie wyglądają dobrze w zupełnie innych krojach niż niskie, z bardziej masywnymi nogami. Na szczęście obecnie istnieje tyle typów spodni, że każdy mężczyzna znajdzie model idealny dla siebie. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie opisy wszystkich najbardziej popularnych rodzajów jeansów. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to podjęcie decyzji i zakup spodni wyglądających tak, jakby były szyte na miarę.

Straight i loose jeans - klasyczne i ponadczasowe

Straight jeans to spodnie męskie proste na całej długości. Wyglądają w nich najlepiej mężczyźni szczupli i o standardowej budowie ciała. Zamiennie posługuje się nazwą “regular” z uwagi na ich klasyczny, ponadczasowy krój. Proste nogawki na całej długości pasują większości osób - niezależnie od ich figury. Jeśli straight jeans są jednak dla Ciebie zbyt mało komfortowe, możesz zastanowić się nad zakupem spodni typu loose. Zgodnie ze swoją nazwą, są luźniejsze i mają szersze nogawki. To jeansy dedykowane przede wszystkim dla osób, które ważą nieco więcej niż przeciętnie.

Tapered jeans - spodnie zwężane od kolan

Spodnie typu tapered to idealny fason dla mężczyzn, którzy mają szersze uda. Nazywane także “marchewami”, charakteryzują się nogawkami zwężanymi dopiero od kolan. Tym sposobem zmieszczą nieco większe uda, a na łydkach i przy kostkach dobrze dopasowują się do męskiej budowy ciała. Tapered jeans optycznie wyszczuplają sylwetkę, dzięki czemu są uwielbiane przez miliony osób na całym świecie.

Skinny jeans - najbardziej obcisłe spodnie męskie

Spodnie typu skinny to jeansy najbardziej przylegające do sylwetki. Mimo że mogłoby się wydawać, że będą pasować przede wszystkim mężczyznom najchudszym, realia są nieco inne. Najlepiej wyglądają w nich osoby szczupłe, ale nie do przesady. Tak obcisłe nogawki podkreślają zarówno bardzo chude, jak i masywne nogi. Mężczyźni o standardowej budowie ciała będą się w nich czuli dobrze tylko wtedy, jeśli lubią fasony mocno dopasowane. Takie, w których nic się nie ukryje...

Slim jeans - dopasowane, ale i klasyczne

Zdecydowanie bardziej uniwersalne i dla każdego są spodnie typu slim. To jeansy obcisłe, ale - mimo wszystko - nieco luźniejsze w łydkach. Pasują one mężczyznom o większości typów sylwetki. Są dobrą alternatywą dla straight jeans, jeśli chce się spodnie klasyczne, ale dopasowane.

Równie ważny jest dobór odpowiedniego stanu spodni

Jeansy męskie każdego typu występują w wariancie z niskim, normalnym i wysokim stanem. Popularne biodrówki pasują zarówno szczupłym osobom, jak i tym, które mają nieco więcej “ciała” na brzuchu. Jedynym ich minusem jest to, że przy pochylaniu się, można pokazać pośladki, co nie dla wszystkich jest komfortowe. Normalny stan jest odpowiedni dla każdego typu figury. Wysoki natomiast najlepiej sprawdzi się u mężczyzn wyższych i bardzo szczupłych. Spodnie tego typu idealnie podkreślają pośladki i poprawiają proporcje sylwetki.

Jeansy męskie - dla każdego coś dobrego

Jak widać, każdy mężczyzna wybierze spośród spodni denim rodzaj idealnie dopasowany do jego budowy ciała. Zawsze znajdą się jeansy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Życzymy Ci powodzenia w poszukiwaniu “spodni idealnych”!