Nasz strój nie powinien być całkowicie swobodny, powinien zachowywać nieco formalny styl - oczywiście dostosowany do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To wyważenie między formalnym a swobodnym nie jest wbrew pozorom takie proste. Dobrym rozwiązaniem są jasne marynarki - zakładane do jeansów albo krótkich spodenek .

Ubrania z kolekcji H&MUbrania z kolekcji H&M fot. H&M

Do marynarki możemy założyć prosty jednobarwny podkoszulek (albo koszulkę polo), a jeśli zdecydujemy się na koszulę, zamiast krawata wybierzmy muchę , albo po prostu zostawmy ostatni guzik rozpięty. Efekt swobodnej elegancji pomoże nam też osiągnąć poszetka , najlepiej wzorzysta - nie łączmy jej jednak z krawatem ani muchą, żeby nie przesadzić z elegancją.

Bermudy można też zastąpić chinosami, najlepiej w którymś z modnym letnich kolorów. Jako obuwie bardzo dobrze sprawdzą się w takiej sytuacji mokasyny . Warto zdecydować się na lekkie, naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len, i jasne ale wyraziste kolory, takie jak błękit, czy żółty. Przydatnym dodatkiem będzie kapelusz - najlepiej słomkowy typu panama . Nie tylko ochroni nas przed słońcem, ale też doda stylizacji charakteru.

Zobacz też na Logo24 :

Styl: jak dobrać buty do krótkich spodni

Styl: kolory lata

Vslv's World: moda made in China