A to dlatego, że coraz częściej marki zajmujące się produkcją samochodów i czasomierzy nawiązują współpracę. Tak było w przypadku samochodów Bentley i zegarków Breitling : Flying B, czyli "uskrzydlone B", od dziesięcioleci króluje na drogach jako jeden z najbardziej luksusowych brytyjskich samochodów. Logo Bentley przywołuje skojarzenia z logo zegarków Breitling. "Uskrzydlone B" firmy Breitling to symbol doskonałości i dogłębnej wiedzy w dziedzinie produkcji jedynych w swoim rodzaju czasomierzy mechanicznych. Ta zbieżność symboliki zaowocowała współpracą - kolekcją zegarków Breitling for Bentley. Modele tej serii wyróżniają się odważną stylistyką, bogatym wzornictwem i wyrafinowaną elegancją.

Z kolei dawną współprace wskrzesiły marki Aston Martin i Jaeger-LeCoultre. W latach 20. ubiegłego stulecia samochody marki Aston Martin wyposażone były w prędkościomierze produkowane właśnie przez firmę Jaeger. Historia zatoczyła koło, a projektanci Jaeger-LeCoultre zaczerpnęli natchnienie z osiągnięć swoich poprzedników. Inspiracją do stworzenia linii AMVOX był słynny zegarek dla płetwonurków - Memovox. Czasomierze z kolekcji AMVOX odznaczają się tą samą precyzją działania i niezawodnością. Paski szyte są z naturalnej skóry firmy "Bridge of Weir" - tej samej, z której wykonywana jest tapicerka najnowszych modeli samochodów marki Aston Martin.

Oczywiście bywa też tak, że wszystko zostaje w rodzinie. Tak było w przypadku biura projektowego Porsche Design , założonego przez Ferdinanda Alexandra Porsche, wnuka twórcy pierwszych samochodów sygnowanych tym sławnym nazwiskiem. Młody Porsche zajął się tworzeniem ekskluzywnych męskich akcesoriów inspirowanych sportowymi autami produkowanymi przez jego rodzinę.

Dokonaniami kierowców rajdowych zainspirował się z kolei Edox, marka z ponad 125 letnią tradycją. Powstał czasomierz z możliwością pomiaru osiągów na torze wyścigowym. Nowe zegarki Edox WRC poza standardowymi wskazaniami czasu obfitują w nowatorskie rozwiązania, między innymi: pomiar etapów z funkcją sumowania, tryb przeliczania/ odtwarzania, odliczanie wsteczne i chronograf. Wszystkie funkcje uruchamiane są za pomocą charakterystycznych przycisków i dużej koronki. Jej rozmiar umożliwia łatwą obsługę nawet w rękawicach kierowcy rajdowego.

Zegarki skonstruowano dla najlepszych załóg rajdowych, więc zadbano o to, by również pod względem stylistycznym prezentowały się niepospolicie. Projektanci zastosowali odważne detale inspirowane techniką motoryzacyjną, jak np. wyprofilowany dekiel przypominający obręcz koła samochodu, tarczę z czarnego włókna węglowego czy kauczukowy pasek ze zdobieniem inspirowanym bieżnikiem opony.

Zobacz też na Logo24 :

Moda męska: casual friday

Jak łączyć trendy?

Zegarki Armani: kolekcja retro