Preppy to styl z amerykańskich uczelni, moda wyższych klas (a na pewno ludzi o wyższym niż przeciętny standardzie życia). Styl ten nazywany jest też amerykańskim snobizmem, gdyż wiąże się z nim pewien manieryzm zachowania. Jego cechy charakterystyczne to przede wszystkim proste, eleganckie markowe ubrania.

Podstawowym wyznacznikiem tego stylu jest schludność - w parze z ubraniami idą staranne (ale również proste) fryzury, proste, eleganckie dodatki. Nieodłącznym elementem stylu życie klasy, która wytworzyła styl preppy, są elitarne sporty - dlatego moda ta inspiruje się mocno takimi dziedzinami jak golf, żeglarstwo, tenis, jazda konna. Jej najbardziej charakterystyczne elementy to cienkie, bawełniane swetry, blezery, kardigany, koszule - w charakterystyczne, wielokolorowe romby lub w pastelowych kolorach. Popularne są również dopasowane marynarki, koszule, proste, ciemne dżinsy bądź chinosy, szorty typu bermudy w jasnych kolorach.

W stylu preppy ważny jest każdy szczegół, ubrania muszą być perfekcyjnie wyprasowane, wykonane z doskonałych gatunkowo tkanin, dokładnie do siebie dopasowane. Charakterystyczne jest również dyskretne ale wyraźne eksponowanie logo producenta, m.in. marek takich jak Lacoste, Ralph Lauren czy Abercrombie & Fitch.

Elementy stylu preppy świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju półformalne okazje, takie jak np. spotkania towarzysko-biznesowe, koktajle czy garden party.