Siedmiokrotny zwycięzca Wielkiego Szlemu René Lacoste szybko się zorientował, że grającym w podwiniętych koszulach i kratach tenisistom z lat 20-stych brakuje wygody oraz nowoczesnego stylu. Lacoste słynął z morderczych treningów, a na wykreowaniu nowej sportowej mody jego inwencja się nie skończyła. Jest on też wynalazcą maszyny do wyrzucania piłek tenisowych pod różnym kątem.

Koszulka zaprojektowana przez francuskiego sportowca szybko zyskała uznanie innych zawodników, kibiców i firm odzieżowych. Niemałą rolę w jej upowszechnieniu odegrał też amerykański projektant Ralph Lauren. Przez ostatnie 80 lat zmieniały się jej wzory, jednak główny krój i idea pozostawały te same. Jakie koszulki polo są modne w sezonie 2013?

Pika

Wybierając polo, unikajmy sztucznych materiałów i sięgnijmy po bawełnę. Najlepiej sprawdzają się polówki z piki, czyli dwuwarstwowej bawełnianej tkaniny. Jest lekka i dobrze wchłania wilgoć.

Z fasonem

Koszulka polo nie powinna być za luźna. Sportowa elegancja polówki najlepiej pasuje do wysportowanej sylwetki.

Kolory

W tym sezonie modne są również bardziej wyblakłe barwy. Raczej unikamy nadruków, które odejmują nieco z cechującej klasyczne polo elegancji. Czym innym są wyszywane napisy. Z odcienia koszulki może się też wyróżniać kołnierzyk.