W kolekcji, nastawionej na funkcjonalność, ale nie zaniedbującej tez aspektu estetycznego, znajdziecie m.in. dwustronne kurtki, które dobrze komponują się z flanelowymi koszulami w kratę oraz wąskimi lub prostymi niebieskimi dżinsami.

Pojawia się także nowy fason męskich spodni: Greensboro. Model ten, nazwany na cześć miasta w Północnej Karolinie, jest "nowym standardem" wśród dżinsów Wrangler. Greensboro to współczesny fason z kwadratową górą i zwężanymi nogawkami wysmuklającymi sylwetkę bez uszczerbku dla wygody. W sezonie królować będzie dżins delikatnie postarzany w ciemniejszych kolorach.

fot. Wrangler

Przebojami linii męskiej będą dżinsy żywicowane. Żywicowanie polega na tym, że gotowe spodnie pokrywa się żywicą, a następnie w odpowiednich miejscach tworzy się zagniecenia i utrwala je w wysokiej temperaturze. Jest to technika, dzięki której nadaje się tkaninie efekt 3D (zagniecenia w pachwinach lub na kolanach nie są płaskie). Nowe spodnie wyglądają więc jak noszone, a efekt zużycia wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Kolejną nowością są innowacyjne tkaniny o dwukolorowym splocie. Wśród dżinsu farbowanego dominować będzie kolor śliwkowy - modny odcień bordo z trójwymiarowymi detalami.