Inspirowany modelem z końca lat 90. ZX Flux można było od stycznia kupić jedynie za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie www.adidas.pl. Kilka dni temu model ten wjechał na sklepowe półki w całej Polsce - nie tylko w sklepach adidas, ale też w salonach Sizeer czy Worldbox.

ZX Flux to codzienne miejskie obuwie w prostym, a zarazem lekko futurystycznym designie. Inspiracją dla projektantów był model ZX 8000, który powstał pod koniec lat 80. Od samego początku łączył świat sportu i kolorowy, nowoczesny styl ulicy. 25 lat po premierze ZX 8000 jest inspiracją dla kolejnego, bardzo nowoczesnego w wyglądzie modelu. ZX Flux to powrót do korzeni, a jednocześnie usunięcie wszystko, co zbędne.

Projektanci zastosowali oddychające materiały, w tym również satynę. Wybrali kilka podstawowych kolorów: czerwony, niebieski, jaskrawo zielony, czarny i szary. Najciekawsze w tegorocznej kolekcji są jednak modele w graficzne wzory: moro i lamparcie cętki. A specjalnie dla blogerów, którzy testowali nowy model Fluxów, wyprodukowano buty w kolorze fioletowym.

Piotr KędzierskiPiotr Kędzierski fot. Adidas fot. Adidas