Jeśli zdecydujecie się na takie kolorowe spodnie, radzimy wybrać jak najprostszy krój. Idealnie do tego są spodnie typu chino, czyli model prostych, casualowych spodni wykonanych z miękkiego płótna. To, co je wyróżnia, to brak wyróżników: proste nogawki, ukryte kieszenie, brak dodatkowych detali. Dlatego tak dobrze nadają się do wyróżniania intensywnym kolorem.

Gdy już zdecydujecie się na takie spodnie, dobierzcie do nich ubrania raczej w stonowanych barwach, świetnie do podbicia koloru nadaje się biel i czerń, ale doskonałe "tło" dla takich spodni zapewnią też wszelkie odcienie szarości. Czasem warto jednak pokusić się o jakieś mocne kontrastowe akcenty bądź dodatki - pasek, buty, apaszkę czy oryginalnie zaprojektowaną bluzę albo buty. A skoro o pasku mowa - pamiętajcie, nie noście go zbyt wysoko. Pasek powinien służyć raczej do ozdoby, niż do podtrzymania spodni.

A wracając do kolorów: jeżeli wasze spodnie mają lewą stronę w innym kolorze, koniecznie się tym pochwalcie, podwijając nogawki.

Spodnie z kolekcji Zara. Cena: 199 złSpodnie z kolekcji Zara. Cena: 199 zł fot. Zara fot. Zara