W nowej kolekcji marki Digel na wiosnę-lato 2014, oprócz garniturów i marynarek, znajdziemy szeroki wybór ubrań casualowych, które mogą być noszone na co dzień, także po pracy. Spora część kolekcji  oparta jest na intensywnej grze barw w stylu żeglarskim. Kluczową rolę odgrywa intensywność barw i gra kontrastów. Mocne, jaskrawoniebieske tony połączono ze złamaną bielą i jasnoczerwonym. W kolekcji tej znajdziemy też spokojniejszą kolorystykę: wypalone słońcem odcienie inspirowane atmosferą kubańskich kawiarni. Istotną rolę odgrywają naturalne odcienie i ciemne barwy lata.  

Jeśli chodzi o garnitury, utrzymuje się trend na obciśle skrojone ubrania z nowoczesnymi, krótkimi marynarkami i wąskimi spodniami, ale zachowano też linie o klasycznych krojach. Szczególnie modnymi akcentami są klapy, kołnierze i krawędziowo stebnowane kieszenie z patkami, które czasem pojawiają się w kontrastowych kolorach. Szczególną uwagę przywiązuje się do dobrania lekko kontrastujących rogowych guzików. Podszewki i obszycia garniturów są w kolorach kontrastujących, ale zawsze zgodnych z główną linią kolorystyczną.

Z kolei w kwestii marynarek i lekkich kurtek, uwagę skupić warto na komforcie i lekkości. Krój jest luźny, nie ogranicza ruchów. Marynarki są lżejsze, podbicie cieńsze, w ramionach bardziej zaokrąglone. Warstwy wewnętrzne są niekiedy całkowicie wyeliminowane, co jest szczególnie ważne w okresie letnim.

Kolekcja DigelKolekcja Digel fot. Digel fot. Digel

Podstawowy asortyment koszul obejmuje modele non-iron z gładkiego batystu w biznesowy prążek w zestawieniu z kolorowymi krawatami jedwabnymi w czterech modnych obecnie kolorach - turkusowym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Dostępne są również koszule i dodatki w wyrazistą kratkę, przy czym koszule mają zazwyczaj kołnierzyki przypinane guziczkami.

Krawaty proponowane są w różnych szerokościach; modny krawat o szerokości 4,5 cm lub 6,5 cm i krawat biznesowy o szerokości 7,5 cm. Poszetki wykonane z czystego jedwabiu lub lnu domykają tę linię strojów. Zwraca uwagę wydziergana poszetka z kontrastującym obrobieniem brzegów.

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty