Len ma wielu przeciwników. Jedni narzekają na szorstką fakturę, ale to już przeszłość, współcześnie lniane ubrania są tak przygotowywane, że od razu mają miękkość, którą dawniej lniane koszule zyskiwały dopiero po kilku lub kilkunastu praniach. Inni narzekają na to, że się bardzo łatwo gniecie.

Ale to wcale naszym zdaniem nie jest jego wada, to po prostu jego cecha, która - ponieważ naturalna - nie robi złego wrażenia. Lekko pognieciona lniana koszula wygląda właśnie naturalnie. Są też tacy, którzy narzekają na cenę. Ale ubrania lniane muszą być droższe od tych ze zwykłej bawełny, bo No właśnie, co takiego jest z tym lnem, że go tu tak bronimy?

Nie ma lepszego rozwiązania na lato, jeśli musicie zachować pewien stopień elegancji. Lniane koszule, spodnie, a nawet garnitury są idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Dlatego, że len jest bardzo przewiewny i lekki. Ma dużą higroskopijność - doskonale odprowadza więc wilgoć z powierzchni ciała. Len może wchłonąć wodę nawet do 25% swojej objętości, nie sprawiając wrażenia wilgotnego. Do tego jest naturalnie chłodny w dotyku.

Wszystkie te właściwości razem wzięte czynią z niego doskonały materiał na letnie ubrania. Dodamy jeszcze, że lniane ubrania są trwalsze niż bawełniane (mniej widać po nich znoszenie), a chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że w tym sezonie warto pójść w len!

Marynarka z kolekcji H&M. Cena: 399 złMarynarka z kolekcji H&M. Cena: 399 zł fot. H&M fot. H&M

Dołącz do nas na Facebooku!