Kolekcję tę tworzą dżinsy szyte z tkaniny Coolmax - jak zapewniają producenci, jest to specjalny rodzaj dżinsu, opracowany we współpracy ze specjalistą w dziedzinie tkanin technicznych. Materiał ten nadaje się na lato idealnie, bo ma zdolność odprowadzania potu.

Inne "klimatyczne" innowacje, które Wrangler wprowadza w tej kolekcji, to m.in. oddychający karczek z siatki dla komfortu termicznego oraz wzmocnienie w kroku dla wyjątkowej wytrzymałości.

Odzież wierzchnią dostosowano do zmiennych warunków pogodowych lata, dodając techniczne, przewiewne elementy oraz panele wentylacyjne z siatki zwiększające komfort termiczny.

Nieprzemakalność to nadal największy atut: najważniejszą pozycją jest parka w kolorach pomarańczowym i écru, bez podszewki, z kapturem, całkowicie nieprzemakalna, z otworami wentylacyjnymi pod pachami - i z ukrytymi wodoodpornymi zapałkami.

Kolekcja WranglerKolekcja Wrangler fot. Wrangler fot. Wrangler

Wśród lekkich okryć wierzchnich na lato znajdziemy nylonową kurtkę w stylu militarnym składaną jak parasol oraz bawełniany nieprzemakalny blezer z odpinanym kapturem. Koszule, zarówno te w stylu Dzikiego Zachodu, jak i te zapinane na guziki, wyróżnia specjalne wykończenie Cool Comfort, dzięki któremu materiał "oddycha", odprowadza wilgoć i szybko schnie.