W tym sezonie w polówkach - które same są ponad sezonami, zawsze modne - odbijają się różne aktualnie obowiązujące trendy, choćby kolorystyczne. Znajdziecie tu sporo wyblakłych, melanżowanych kolorów, sporo różnych odcieni błękitu. Jest też zabawa detalami: a to kołnierzyk w innym kolorze, a to wyróżniająca się kieszonka, a to kontrastowa lamówka.

Koszulka polo z kolekcji Zara. Cena: 99,90 złKoszulka polo z kolekcji Zara. Cena: 99,90 zł fot. Zara fot. Zara

Ale jest też sporo klasyki. A klasyka gatunku to w przypadku polo marka Lacoste, bo to właśnie René Lacoste - z urodzenia dziedzic francuskiego producenta samochodów, z zamiłowania tenisista, odnoszący zresztą bardzo znaczące sukcesy, jako pierwszy założył polówkę.

W latach 20. XX wieku koszule tenisistów miały długie rękawy, były sztywno wykrochmalone i nie przepuszczały powietrza. René, który miał wystąpić w finale French Open, zbuntował się i wystąpił w zaprojektowanej przez siebie koszulce.

Była krótsza od koszul używanych dotychczas, uszyta z piki, czyli miękkiej, przewiewnej, oddychającej, rozciągliwej i wchłaniającej wilgoć dzianiny bawełnianej, która miała tę dodatkową zaletę, że nie wymagała prasowania. Kołnierzyk i krótkie rękawy zakończone były ściągaczem, do tego rząd dwóch albo trzech guziczków pod szyją. I tak zaczęła się moda na koszulki polo, która nieprzerwanie trwa do dziś.

Dołącz do nas na Facebooku!