O Woodlans pisaliśmy zaraz po tym, jak marka powstała. Przez ten czas jej twórca, Michał Napierała, nie próżnował - asortyment Woodlans powiększył się m.in. o drewniane krawaty. Teraz w sprzedaży pojawił się bardzo ciekawy nowy model - z mechanizmem Citizena i ręcznie wykonanym paskiem z naturalnej skóry.

Zegarki z kolekcji Woodlans. Cena: 495 złZegarki z kolekcji Woodlans. Cena: 495 zł fot. WOJTEK DZIEDZIC fot. WOJTEK DZIEDZIC

Oczywiście konkurencja nie śpi i na rynku drewnianych zegarków jest już prawie jak drzew w lesie. Produkuje je m.in. firma WeWood, która przy okazji deklaruje, że za każdy sprzedany zegarek sadzi jedno drzewo (pomaga jej w tym American Forest, najstarsza organizacja non-profit, zajmująca się ochroną środowiska). Z kolei marka Skowron oferuje możliwość zaprojektowania własnego zegarka: można wybrać rodzaj drewna, kształt koperty, szerokość paska.

Ale na zegarkach drewno się nie kończy. Możecie mieć tez okulary w pięknych drewnianych oprawkach - takie oferuje m.in. marka Wood Mood czy Woody. Do komplety możecie dokupić sobie pokrowiec na okulary (te w ofercie ma m.in. matka Aloha From Deer), albo na telefon. Tu z pomocą przychodzi polsko-holenderską marka Willow, specjalizująca się w sprzedaży oprawek wykonanych z drewna pochodzącego z egzotycznych regionów świata.