Sztyblet - to brzmi dumnie. W sztybletach chadzali członkowie dworu królowej wiktorii i beatlesi. Te klasyczne buty są eleganckie i stylowe. Za to sznurowane trzewiki są po prostu praktyczne.

Sztyblety eleganckie - gładkie na cienkiej podeszwie, je możesz założyć nawet do oficjalnego wieczorowego zestawu. Modele wykończone oryginalnie, z kolorowymi wstawkami, na grubej podeszwie, pasują tylko do zestawów casualowych

Zakamuflowana wygoda

Najbardziej charakterystyczną cechą sztybletów jest gumowa wstawka, dzięki której butów nie trzeba sznurować ani zapinać (wygodne wsuwanie ułatwia dodatkowo uchwyt z tyłu buta). Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wynalazek Charlesa Goodyeara - wulkanizowaną gumę jako pierwszy do produkcji sztybletów użył J. Sparkes-Hall, szewc królowej Wiktorii.

Zwróć uwagę na połączenia

Od kilku sezonów modne jest łączenie różnych rodzajów materiału. Szczególnie ciekawie trend ten realizuje się w przypadku trzewików - łączenie różnych faktur i kolorów skóry daje często zaskakujące efekty. Oprócz nieśmiertelnej czerni warto zwrócić uwagę na granat i jasny brąz.

Zacznij od podstaw

Wybierając buty na jesień, zwróć uwagę na grubość podeszwy. Te na cieńszej będą bardziej eleganckie, ale te na grubszej będą dla ciebie łaskawsze - stopy lepiej odizolowane od podłoża nie zmarzną.

DomiDrewno: Jak zrobić szafkę na buty? [cz.1]