Jedna koszula i 5 zestawów

Radzi darek jarzynka, Projektant marki wólczanka i lambert

Krawat może podkreślić kolor koszuli, wzmocnić lub uspokoić jej wzór, jak również stworzyć z nią kontrastowy oryginalny zestaw. Najłatwiej i najbezpieczniej jest dobierać krawat tak, by nawiązywał odcieniem do koloru dominującego we wzorze koszuli. By jednak uniknąć nudnych zestawów, warto by wzory obu elementów zdecydowanie się różniły, czyli: na przykład do koszuli w kratę wybierz krawat w kropki albo klasyczne klubowe paski (zestaw 1).

5 Zestawów5 Zestawów fot. Łukasz Falkowski fot. Łukasz Falkowski

Jeśli chcesz urozmaicić stylizację, dodając kolejny kolor, pamiętaj o zasadzie, że przynajmniej jeden motyw na krawacie powinien mieć kolor identyczny z tym na koszuli (zestawy 2 i 3). I każdy kolejny wzór - o ile tylko nawiązuje kolorem do koszuli - stworzy odpowiednie zestawienie (zestawy 4 i 5). Łączenie kilku kolorów z pewnością wymaga wyczucia i doświadczenia, ale warto próbować, bo opcja ta daje najwięcej możliwości i najciekawsze efekty.

Zwróć uwagę na ...

...wzory i kolory. To twoja podstawowa broń w walce z monotonią. Do dyspozycji masz też faktury i kroje, ale to już subtelniejsza gra (choć też warta świeczki). Łącz, mieszaj, kontrastuj. Unikaj nudnych, bezpiecznych zestawień tego samego z prawie tym samym. Jak kropki, to paski; jak jasne, to ciemne; jak małe, to duże.

źródło: Okazje.info