W najnowszych kolekcjach oprócz klasycznych modeli męskich zegarków coraz częściej pojawiają się nie tylko wielokolorowe, barwne okazy, ale też powszechniejsze raczej w modzie damskiej zegarki z elementami złota. Już od kilku sezonów renesans przeżywa różowe złoto. Niemal każda marka w ma kolekcji męskie zegarki z tym akcentem. Szczególnie modne jest ostatnio połączenie różowego złota z kolorem niebieskim (to w tym sezonie najbardziej charakterystyczny trend).  Skórzane, sylikonowe i gumowe paski łączą się ze stalowymi kopertami powlekanymi różowym odcieniem złota. Kolorystykę utożsamianą raczej z elegancją, bardzo często przełamuje sportowy design i takie funkcje jak chronograf czy 100-metrowa wodoszczelność.

Zegarki męskie z motywami różowego złota i błękituZegarki męskie z motywami różowego złota i błękitu fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Ale różowe złoto to jedno, a tradycyjne żółte złoto to w przypadku zegarków jednak inna bajka. Temu błękit raczej nie przystoi - pojawia się w towarzystwie czerni i brązu, i stali i skóry, a nie gumy i silikonu. "Raczej", bo i tu pojawiać zaczynają się modele stricte sportowe, takie jak np. G-SHOCK. Jeszcze kilka lat temu znalezienie sportowego zegarka w złocie graniczyło z cudem. W tym sezonie nie stanowi to już problemu.

Zegarek męski z kolekcji G-SHOCKZegarek męski z kolekcji G-SHOCK fot. G-SHOCK fot. G-SHOCK

Zdecydowanie powszechniejsze są jednak modele złotych zegarków w stylu retro - począwszy od kultowego cyfrowego zegarka Casio, który od trzech dekad nie schodzi z półek, a skończywszy na klasycznych modelach z plecionymi bransoletami. Zwolennikami zegarków w takim stylu wcześniej byli raczej dojrzali odbiorcy, od kilku sezonów coraz więcej młodszych mężczyzn decyduje się na taki zegarek jako dodatek, który w ciekawy sposób przełamuje luźny, casualowy styl. Należy jednak z tym uważać, żeby rozdźwięk stylistyczny między zegarkiem a resztą ubioru nie był zbyt duży, bo ze stylu miejskiego wyjdzie styl wiejski.

Zegarki męskie w stylu retroZegarki męskie w stylu retro fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

źródło: Okazje.info