Przede wszystkim, randka już sama w sobie jest sytuacją stresującą. Warto więc ograniczyć wszystkie inne czynniki, które mogą ten stres zwiększyć. Zwłaszcza przy tak zobowiązującej okazji, jak Walentynki...

Dotyczy to przede wszystkim walentynkowego dress code'u. Z jednej strony - chcemy wyglądac jak najlepiej, z drugiej - ważne jest, żebtyśmy czuli się możliwie swobodnie i naturalnie. Jak to pogodzić? Mamy kilka podpowiedzi.

Zacznijmy od stylizacji bardziej eleganckich. Jeśli zdecydujecie się na garnitur (a jeśli walentynki planujecie spędzić w lokalu z wyższej półki, to będzie to jednak najlepsze rozwiązanie), zrezygnujcie z krawata. To nie spotkanie biznesowe, pozwólcie sobie na luz. Rozpięta pod szyją koszula - albo nawet zastąpienie jej lekkim swetrem albo t-shirtem - jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli chodzi o kolory garnituru, bardzo dobrym wyborem będzie garnitur granatowy: pasuje do niemal każdego typu urodu, jest elegancki, ale budzi tez zaufanie, ma klasę. A przy okazji to bardzo modny kolor w tym sezonie.

Garnitur z kolekcji Zara. Cena: 499 złGarnitur z kolekcji Zara. Cena: 499 zł fot. Zara fot. Zara

Można też, a w tej sytuacji wręcz warto, powagę garnituru przełamać - zakładając tylko marynarkę (np. do bawełnianych spodni typu chinos i ciemnej koszuli) albo łącząc garniturowe spodnie ze swetrem albo nawet bawełnijną bluzą. Wybierz modne pikowane, jednobarwne (najlepiej w kolorze czarnym - wyszczuplajacym i eleganckim) bluzy albo miękkie swetry w szerokim kłonierzem - będzie swobodnie, wygodnie, ale nadal schludnie i z klasą.

Dobrym wyborem jest też koszula - bardzo modne są drobniutki wzory, wiele marek wprowadziło w nowych kolekcjach ciekawe, nieoczywiste paterny (na przykład malutkie samoloty). To, o czym wybierając strój na walentynkowy wieczór należy przede wszystkim pamiętać, to że ubranie ma nam dodawać pewności siebie - nie odwrotnie. Jeśli więc nie jesteś przekonany do czegoś bardziej eleganckiego czy ekstrawaganckiego, wybierz to, w czym poczujesz się pewnie. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to dres...

Koszula z kolekcji H&M. Cena: 39,90 złKoszula z kolekcji H&M. Cena: 39,90 zł fot. H&M fot. H&M

Polacy na Walentynki wydają ok. 1 mld zł! Ale ile mają czasu na miłość?