Pamiętaj: kupując buty do biegania w zimie, wybierz takie o 1-1,5 rozmiaru większe niż te, które nosisz na co dzień.

Buty do biegania w zimie powinny mieć nieprzemakalną membranę i agresywny bieżnik, który pomaga zachować przyczepność na śniegu. Kiedy zima jest łagodna i biegasz w mieście, postaw na szosówki wzmocnione membraną. Gdy chcesz biegać w terenie, po śniegu, wtedy załóż typowo zimowe, trailowe buty.

Zobacz w galerii 12 par butów do biegania zimą - wytypowanych i szczegółowo opisanych przez Magdę Sołtys z portalu PolskaBiega.pl

ŻEBY SIĘ CHCIAŁO...

Nie czarujmy się, zimą trudno zmobilizować się do biegania. Ale i na to znajdzie się sposób:

1. Dołącz do jakiejś grupy lub znajdź sobie choćby jednego biegowego partnera. Ciężko przecież zrezygnować z treningu, gdy z kimś się umówisz.

2. Startuj w biegach, podczas których będziesz sprawdzać swoją formę. Zimą odbywa się sporo biegów. Największą tego typu imprezą w Polsce jest cykl Grand Prix City Trail, w ramach którego od października do marca w 11 miastach co weekend odbywa się w sumie 60 biegów.

3. Wyznacz sobie konkretny biegowy cel - najlepiej taki, z którego trudno się wycofać, np. start, za który od razu opłacisz wpisowe, przejazd i noclegi, świetnie się sprawdzi w roli motywatora.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty