Thisispaper to studio projektowe założone w 2011 r. przez Aleksandra Zacharowa i Zuzannę Gąsior. Teraz to także internetowy blog o ponadczasowym projektowaniu, drukowany magazyn oraz sklep. W Thisispaper Shop kupicie funkcjonalne, proste produkty pozyskiwane od polskich wytwórców lub tworzone specjalnie na zamówienie Thisispaper przez lokalnych rzemieślników.

Plecaki i torby są tu ręcznie robione wyłącznie z polskich materiałów, ale jak dotąd bardziej trafiają w zagraniczne gusta (i kieszenie, bo tanie nie są) - ponad 90 procent produktów z ich sklepu trafia na obce rynki, do Niemiec, Francji, Australii czy Japonii.

Ekipa Thisispaper przy pracyEkipa Thisispaper przy pracy fot. Thisispaper fot. Thisispaper

- Na początku chodziło nam przede wszystkim o drukowany magazyn, który bardzo chcieliśmy wydać, ale żeby to zrobić, potrzebowaliśmy środków - opowiada Zuzannę Gąsior. - Był to jeden z kilku powodów, dla których zdecydowaliśmy się otworzyć sklep. - Plecaki i torby produkujemy na zamówienie, wszystko wykonujemy sami ręcznie w pracowni. Wolimy sprzedawać mniej, ale zachowywać wysokie standardy - dodaje Alexander. A Irma Kubisty, która dołączyła do ekipy Thisispaper nieco później, dorzuca: - Pracowania jest podzielona na dwie części. W jednym pokoju mieści się redakcja magazynu i studio projektowe, a za ścianą wre praca manualna: przygotowywanie skór, odszywanie prototypów, wypalanie metek itd. W ten sposób mamy kontrolę nad każdym etapem produkcji.

Torba z kolekcji This Is Paper. Cena: ok. 800 złTorba z kolekcji This Is Paper. Cena: ok. 800 zł fot. This Is Paper fot. This Is Paper

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty