Garnitury na lato Digel proponuje w dwóch fasonach - wąsko skrojonym slim fit i bardzo mocno taliowanym ekstra slim fit. Wszystkie marynarki, zgodnie z najnowszymi trendami, mają boczne rozcięcia i skróconą długość pleców oraz wąskie klapy. Dbałość o szczegóły objawia się w wyrafinowanych projektach podszewek i obszytych materiałem guzikach. Dominują garnitury uszyte z czystej wełny o lekkich splotach idealnych na lato. Desenie inspirowane są ornamentowymi i psychodelicznymi motywami, znajdziemy tu także modne mikrowzory. Wśród kolorów dominuje niebieski, obok niego pojawiają się też szarość i czerń. Nie brakuje subtelnego efektu połysku.

W kolekcji dominują spodnie o modnym wąskim kroju. Dlatego wszystkie tkaniny, także dżinsowe, dla optymalnego komfortu noszenia, wzbogacono elastanem. Jeśli chodzi o koszule, to oprócz klasycznej białej, uaktualnionej najnowocześniejszymi krojami kołnierzyka, w sezonie wiosenno-letnim ważną rolę odgrywają także stretchowe koszule w wielu wariantach kolorystycznych - wyblakłej bieli, barwie kawioru, błękitu, krwistej czerwieni i butelkowej zieleni. Pojawiają się printy i gładkie tkaniny z fakturą, koszule denimowe ze stonowanymi mikrowzorami, op-artowa krata lub też drobne kwiaty. Jeśli chodzi o kroje kołnierzyków, pogłębia się tendencja do pomniejszania ich rozmiarów. Znajdziemy tu zarówno zaokrąglone kroje, kołnierzyki typu button-down lub włoskie typu hai.

Marynarka z kolekcji DigelMarynarka z kolekcji Digel fot. Digel fot. Digel

W kolekcji krawatów latem 2015 modne są przede wszystkim mikrowzory, wzory graficzne i kwiatowe desenie. Nowością są wąskie krawaty w ciemnych, stonowanych barwach z ziarnistą fakturą, warte uwagi są tu także mieniące się prążki, kwieciste żakardy, poprzeczne pasy.

źródło: Okazje.info