Jak grzyby po deszczy wyrosły polskie firmy specjalizujące się w... skarpetkach. Jeśli szczytem ekstrawagancji jest dla ciebie założenie granatowych skarpet, to nie masz tu czego szukać. A może właśnie ty powinieneś spróbować znaleźć coś dla siebie - coś nowego, coś niebieskiego. I żółtego, pomarańczowego, fioletowego. Naraz. Jedną z takich firm produkujących u nas kolorowe skarpety z polskich surowców jest Socktok. Ich garniturowe (tak, garniturowe!) skarpety wykonane są z wysokiej jakości przędzy czesanej. Tym samym tropem łączenia elegancji z fantazją idzie marka Many Mornings, produkująca skarpetki z motywami inspirowanymi folklorem kaszubskim i łowickim. Dodatkową zaleta kupowania produktów Many Mornings jest akcja "Share a pair"! Kup parę skarpet, a oni przekażą drugą potrzebującym.

Skarpetki z kolekcji Many Mornings. Cena: 50 złSkarpetki z kolekcji Many Mornings. Cena: 50 zł fot. Many Mornings fot. Many Mornings

Na bardzo, bardzo nietypowy pomysł wpadli twórcy marki Jem Sushi. Nietypowy zwłaszcza w kontekście skarpet. Sushi Socks Box to polski produkt, wyprodukowany w Łowiczu przez grupę młodych miłośników sushi. Ich sushi skarpetki to bawełniane skarpety do złudzenia przypominające sushi. Pakowane są w pudełka - dokładnie takie, do jakich restauratorzy pakują prawdziwe sushi. Dorzucają dekoracyjną trawkę i skrawki materiału imitujące imbir i wasabi. A same skarpety wzorami przypominają np. nigiri z łososia, tuńczyka, ryby maślanej, ośmiornicy czy omletu tamago. Są też skarpetki a la maki sushi z tuńczykiem, rzepą lub ogórkiem. Cały sekret Sushi Socks Boksów polega na odpowiednim składaniu skarpetek, tak aby złożone przypominały nigiri sushi (kawałek ryżu z rybą na wierzchu) lub sushi maki (zwinięta rolka ryżu z rybą w środku owinięta wodorostami tzw. Nori). Skarpetki po rozwinięciu całe przedstawiają kolor i fakturę danej ryby. To,co ważne, to że przy całej tej bajeranckiej otoczce producenci nie zapomnieli o jakości - ich skarpetki produkowane są z wysokiej jakości bawełny czesanej pochodzącej głównie z Indii i Niemiec, posiadającej certyfikat Oeko Tex, znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Akademia stylu: sztuka układania ubrań [WIDEO]

źródło: Okazje.info