Co nas zaskoczyło w tym sezonie?

Co roku pojawiają się na rynku setki nowych modeli okularów przeciwsłonecznych. Jednak największą popularnością cieszą się albo klasyka, albo jej odświeżone wersje. W tym sezonie zaobserwować można wyjątkowo dużo nawiązań do okularowych ikon.

Warto wiedzieć, że zmienia się nie tylko to, co widać. Firmy inwestują w materiały i rozwiązania technologiczne, które nie tylko poprawią jakość soczewek i widzenia, ale też komfort noszenia okularów i ich design. Materiały, z których robi się oprawy, stają się nie tylko coraz oryginalniejsze, ale też lżejsze i bardziej wytrzymałe. Przejrzeliśmy dostępne na polskim rynku okulary przeciwsłoneczne i wybraliśmy kilka modeli, które zasługują na wyróżnienie w kilku kategoriach.

Co jeśli masz wadę wzroku, a za nic w świecie nie wsadzisz sobie do oka soczewki kontaktowej. Nie martw się, masz przynajmniej trzy rozwiązania.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób wymagających korekcji wzroku jest zastosowanie do opraw przeciwsłonecznych specjalnych szkieł korekcyjnych odpowiednio zabarwionych oraz wyposażonych w specjalne powłoki, np. filtry UV. Najnowsze konstrukcje pozwalają na wykorzystanie do tego celu większości opraw. Produkowane są również specjalne okulary z wkładkami od wewnętrznej strony, w które montowane są szkła korekcyjne. Popularne stały się także nakładki przeciwsłoneczne montowane bezpośrednio na okulary korekcyjne.

Czy wiesz, że

Większość modeli przeciwsłonecznych ma więcej niż jeden rozmiar. Anatomia twarzy każdego z nas jest inna. Dlatego tak ważne jest mierzenie okularów. Zakup w sklepie on-line modelu, którego nigdy wcześniej nie miałeś, to duże ryzyko niedopasowania. Pamiętaj również, że kupując w salonie optycznym, zawsze masz możliwość dostosowania do kształtu głowy zauszników, które czasem uwierają.

Jego Ray-Bany nosił m.in. James Dean. Kto stoi za okularowym imperium? Nazywają go "królem"