Dacie temu wiarę? Reebok ponownie wprowadza do produkcji terenowe biegówki Aztrek, które mają na karku już ponad 25 lat, i jeszcze jest z tego dumny. To przecież świetny pomysł na biznes - skorzystać z tego, co już się ma w swoim portfolio. Warunek jest jeden: to nie może być byle co. Moda na powrót do szalonych lat 90. rozprzestrzenia się po świecie mody, więc takie zagranie nas nie dziwi.

Reebok Aztrek 93Reebok Aztrek 93 fot. Reebok

Jedno trzeba Reebokowi oddać - to nie jest w 100% ta sama konstrukcja buta co ponad ćwierć wieku temu, bo Aztreki 93 zostały gruntownie odświeżone, by mogły stawać w szranki ze współczesnymi sneakersami. Stylem i kolorystyką nawiązują jednak do zaprojektowanych przez Christiana Tressera oryginałów z pierwszej połowy lat 90., więc bądźcie gotowi na paletę przykuwających oko, efektownych, jaskrawych barw, będących kwintesencją tamtego okresu. Jasna zieleń? Proszę bardzo! Błękit? Też mamy. Róż? Żaden problem. A to tylko kilka przykładowych kolorów.

Reebok Aztrek 93Reebok Aztrek 93 fot. Reebok

Styl tych butów przetrwał próbę czasu i nawet po 26 latach od premiery biegówki Reeboka wyróżniają się na ulicy, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Model z numerkiem 93 nie powstał dla sentymentalnych yuppies, ale dla tych, którzy lubią przełamywać schematy i robić rzeczy po swojemu, a jednocześnie podoba im się estetyka lat. 90.

Cena? 379 zł za parę, ale buty dostępne są tylko w salonach Reeboka i na stronie e-sizeer.com.