Oto nasz projekt metamorfoz „Logo” i marki Lavard. Nasz pierwszy bohater to Grzegorz, Senior Market Activity Officer (sorry, trudno znaleźć polski odpowiednik) z branży FMCG. Jego prośba: chce wyglądać poważniej, ale nie ma ochoty chodzić do pracy w garniturach. Pokażemy, co może ulepszyć, i podpowiemy, gdzie widzimy opcję na zmiany w jego garderobie.

Przegląd garderoby - co można poprawić?

Pierwszy krok to przegląd garderobyPierwszy krok to przegląd garderoby Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Metamorfozę naszego bohatera zaczynamy od przeglądu jego szafy. Grzegorz na co dzień wybiera ubrania w stylu smart casual. W szafie ma sporo marynarek, koszul i spodni typu chino. Jest dobrze! Co chciałby zmienić? Wyglądać poważniej, ale nadal czuć się swobodnie. Koszulka polo i marynarka to dobre połączenie. W tym zestawie pojawił się jednak o jeden kolor za dużo. Zwróć też uwagę na marynarkę – brak wcięcia w talii dodaje Grzegorzowi kilogramów, a za długie rękawy sprawiają, że wydaje się znacznie niższy niż w rzeczywistości. Spodnie dobrze leżą, ale są za długie i nieestetycznie opadają na buty. Efekt? Nogi wydają się być krótsze, a strój trochę niechlujny. Sneakersy nie zawsze dobrze komponują się z marynarką. Lepiej w takim przypadku byłoby postawić na skórzane trampki. Tak samo wygodne, ale jednak mniej młodzieżowe (wbrew pozorom).

2. Zakupy - wizyta w sklepie

W salonie marki Lavard Grzegorz mierzy taliowaną marynarkę
w kratkę z kolekcji na jesień. Leży jak ulał, a taliowany
krój nadaje dobry kształt jego sylwetce.W salonie marki Lavard Grzegorz mierzy taliowaną marynarkę w kratkę z kolekcji na jesień. Leży jak ulał, a taliowany krój nadaje dobry kształt jego sylwetce. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Dobrze dobrane dodatki jak pasek czy poszetka sprawiają,
że strój nabiera charakteru.Dobrze dobrane dodatki jak pasek czy poszetka sprawiają, że strój nabiera charakteru. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Po metamorfozie. Casualowa marynarka na dwa sposoby

marynarka Lavard Gold,
999,90 zł
koszula Lavard, 199,90 zł
poszetka Lavard, 79 zł
pasek Lavard, 79,90 zł
spodnie Lavard Gold,
299,90 zł,
buty Lavard Gold,
449,90 złmarynarka Lavard Gold, 999,90 zł koszula Lavard, 199,90 zł poszetka Lavard, 79 zł pasek Lavard, 79,90 zł spodnie Lavard Gold, 299,90 zł, buty Lavard Gold, 449,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Dbaj o detale. Poszetka podkreśli twój indywidualizm. W tym przypadku zamiast na klasyczną białą postawiliśmy na tę z wzorem i w kolorze.

Błękitna koszula jest mniej formalna niż biała. Jeśli w biurze nie obowiązuje cię ścisły dress code, możesz wybrać właśnie taką.

Taliowana marynarka sprawia, że ramiona wydają się szersze niż w rzeczywistości, a cała sylwetka bardziej męska. Grzegorz właśnie w takim modelu będzie prezentował się najlepiej.

Chinosy dobrze leżą, jeśli nie opinają zbyt mocno ud, kiedy stoisz. Ale uwaga! Za szerokie nogawki optycznie pogrubiają nogi.

Dobra długość. Krzysztof ma szczupłe, ale krótkie nogi. Dlatego w jego przypadku długość spodni jest kluczowa. Nogawki powinny kończyć się tuż nad butami.

marynarka
Lavard Gold,
999,90 zł
golf Lavard,
159,90 zł
dżinsy Lavard
Gold, 299,90 zł
buty, 349,90 złmarynarka Lavard Gold, 999,90 zł golf Lavard, 159,90 zł dżinsy Lavard Gold, 299,90 zł buty, 349,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Weekendowa opcja. Casualową marynarkę można nosić na różne sposoby. Tu w wersji z cienkim golfem i dżinsami – pasuje nawet do trampek.

Nasz drugi bohater to Filip,

który pracuje w branży podróżniczej. Nigdy nie musiał ubierać się elegancko do roboty, więc jego styl niewiele zmienił się od czasu studiów. Teraz chciałby to zmienić. Stworzyliśmy dla niego wygodny strój, w którym będzie czuł się swobodnie i w biurze, i w podróży. Nie tylko służbowej.

Przed metamorfozą - co można poprawić?

Filip na co dzień ubiera się na
sportowo.Filip na co dzień ubiera się na sportowo. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

W pracy Filipa nie obowiązuje żaden dress code, więc to normalne, że wybierając codzienny strój sięga po to, co wydaje mu się akurat najbardziej wygodne. Są to zazwyczaj dżinsy i T-shirt. Nasz bohater ma szczupłą i proporcjonalną sylwetkę, więc w dopasowanych krojach będzie wyglądał najlepiej.

Jesienny wygląd. Granatowa parka ma wiele zalet – zmieści w kieszeniach sporo przedmiotów i ochroni przed wiatrem. Wada? Nie założysz jej już do marynarki lub ubrań w stylu smart casual, bo do nich nie pasuje. A nasz bohater chce wyglądać poważniej.

Nasz bohater ma bardzo szczupłe nogi, dlatego dżinsy o prostych nogawkach zawsze będą wyglądały na nim na lekko za duże.

Sneakersy są megawygodne, to fakt. Ale czasem w pracy warto wybrać bardziej eleganckie skórzane buty, jeśli chce się odejść od młodzieżowego stylu.

W salonie marki Lavard
Filip szuka eleganckiej
alternatywy dla sneakersów.
W końcu stawiamy
na monki na sportowej podeszwie
i klasyczne męskie
buty z brązowej skóry, które
będą pasowały do zestawów
z koszulami.W salonie marki Lavard Filip szuka eleganckiej alternatywy dla sneakersów. W końcu stawiamy na monki na sportowej podeszwie i klasyczne męskie buty z brązowej skóry, które będą pasowały do zestawów z koszulami. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Gładka casualowa
marynarka w szarym kolorze
najbardziej przypadła
Filipowi do gustu. Będzie
pasowała do bawełnianych
spodni i do dżinsów.Gładka casualowa marynarka w szarym kolorze najbardziej przypadła Filipowi do gustu. Będzie pasowała do bawełnianych spodni i do dżinsów. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Po metamorfozie - kurtka na dwa sposoby

kurtka Lavard Travel,
649,90 zł
koszula Lavard Gold
299,90 zł
spodnie Lavard Gold
299,90 zł
pasek Lavard 99 zł
buty Lavard 399,90 złkurtka Lavard Travel, 649,90 zł koszula Lavard Gold 299,90 zł spodnie Lavard Gold 299,90 zł pasek Lavard 99 zł buty Lavard 399,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Funkcjonalne ubrania zazwyczaj kojarzą się ze stylem outdoorowym. Niekoniecznie! Ta kurtka ma ukryte w podszewce kieszenie na smartfona czy portfel. Mimo specjalnych funkcji pasuje do stylu smart casual.

Jeśli masz wąski tors, możesz pozwolić sobie na koszule w mocne wzory. W tym sezonie zdecydowanie stawiaj na kratę.

Jesienna kurtka, którą wybraliśmy dla Filipa, ma co najmniej dwie zalety: jest funkcjonalna i ma prosty krój. Pasuje do sportowych ubrań i do garnituru. Dzięki wewnętrznym kieszeniom to także świetny wybór, jeśli wybierasz się w podróż.

Spodnie chino z miękkiej bawełny pozwalają skórze oddychać i są tak samo wygodne jak dżinsy. Jasny kolor dodaje objętości – idealnie, bo Filip ma bardzo szczupłe nogi.

Buty typu monki z klamrami wyglądają bardziej elegancko niż sneakersy. Ale dzięki sportowej podeszwie są równie wygodne.

Wersja na wieczór. Prosta granatowa kurtka pasuje nawet do marynarki. Przyda się na wieczorne wyjście np. do teatru.

marynarka
Lavard Gold,
749,90 zł
koszula Lavard,
199,90 zł
spodnie Lavard,
299,90 zł
buty Lavard,
399,90 zł
pasek Lavard,
99 złmarynarka Lavard Gold, 749,90 zł koszula Lavard, 199,90 zł spodnie Lavard, 299,90 zł buty Lavard, 399,90 zł pasek Lavard, 99 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Nasz trzeci bohater - Edwin

Przed metamorfozą - co można poprawić?

Edwin na co dzień wybiera
styl casualowy.Edwin na co dzień wybiera styl casualowy. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Edwin na co dzień wybiera styl casualowy. Lubi ciemne kolory i przyjemne tkaniny. Nie eksperymentuje z modą, stawia na prostotę i to do niego pasuje. W końcu dobrze ubrany facet to ten, który czuje się ubrany, a nie przebrany.

Kolor. Czarne ubrania mają swoje plusy – np. wyszczuplają sylwetkę i pasują do wszystkiego. Ale nie zapominaj o minusach – czerń sprawia, że cera wydaje się ziemista i znikasz w tłumie. W modzie czasem chodzi też o to, żeby się wyróżnić.

Nasz bohater ma proporcjonalną sylwetkę. Co to oznacza? Nie musi wybierać krojów ubrań, które np. poszerzą go w barkachlub wydłużą nogi.

W sklepie - jak podkreślić swój styl?

W salonie marki Lavard szukamy dla
Edwina nowego płaszcza, który nie będzie
po prostu czarny i gładki. Nasz bohater
chce czegoś, co nadal będzie wpisywało
się w klasykę, ale wyróżni go z tłumu.
Mamy do wyboru szarości i modne
ostatnio modele w kratkę.W salonie marki Lavard szukamy dla Edwina nowego płaszcza, który nie będzie po prostu czarny i gładki. Nasz bohater chce czegoś, co nadal będzie wpisywało się w klasykę, ale wyróżni go z tłumu. Mamy do wyboru szarości i modne ostatnio modele w kratkę. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

W dodatkach moc! Jeśli jeden element
garderoby ma się wyróżniać, reszta
powinna pozostać w cieniu. Z dodatków
wybieramy więc czarne, proste buty.W dodatkach moc! Jeśli jeden element garderoby ma się wyróżniać, reszta powinna pozostać w cieniu. Z dodatków wybieramy więc czarne, proste buty. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Po metamorfozie - trzy płaszcze idealne do granatowego garnituru

garnitur Lavard:
marynarka, 999,90 zł
spodnie, 499,90 zł
koszula Lavard,
139,90 zł
krawat Lavard, 69,90zł
poszetka Lavard,
59,90 zł
pasek Lavard, 99,90 zł
buty Lavard, 399,90 złgarnitur Lavard: marynarka, 999,90 zł spodnie, 499,90 zł koszula Lavard, 139,90 zł krawat Lavard, 69,90zł poszetka Lavard, 59,90 zł pasek Lavard, 99,90 zł buty Lavard, 399,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Długość rękawów to ważny detal, o którym mężczyźni czasem zapominają. Idealne to takie odsłaniające ok. 1,5 cm mankietu koszuli.

Wieczorem zakładajmy klasyczną białą koszulę. Te we wzorki lepiej prezentują się z casualowymi marynarkami.

Osoby szczupłe powinny wybierać marynarki taliowane. Sylwetka wygląda dobrze, a marynarka lepiej przylega.

Nogawki powinny być wąskie, ale nie opinające uda. A ich poprawna długość? Zmienia się wraz z trendami, aktualnie modne są te krótsze. Kiedy stoisz, nikt nie powinien widzieć twoich skarpet.

płaszcz w kolorze
karmelowym
Lavard, 799,90 złpłaszcz w kolorze karmelowym Lavard, 799,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

W ciepłym tonie. Karmelowy odcień płaszcza ożywia ciemną stylizację.

płaszcz
w kolorze szarym
Lavard, 749,90 złpłaszcz w kolorze szarym Lavard, 749,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Współczesny dandys. Prosty krój podkreśla męską sylwetkę, a czarny detal przy kołnierzu dodaje elegancji.

płaszcz w kratkę
Lavard Gold,
899,90 złpłaszcz w kratkę Lavard Gold, 899,90 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Brytyjski szyk. Krata to mocny trend, a pomarańczowe detale ją unowocześniają. Strzał w dziesiątkę!