Okulary przeciwsłoneczne Barton Perreira mogliśmy dostrzec w oficjalnym zwiastunie filmu "Nie czas umierać", ale na ich debiut na wielkim ekranie trzeba jeszcze poczekać - w Polsce do 3 kwietnia, w Wielkiej Brytanii "No Time to Die" będzie miał premierę dzień wcześniej. Umówmy się, para binokli z nikogo Bonda nie zrobi, ale pozwoli choć trochę poczuć się jak agent brytyjskiego wywiadu. Na stronie producenta i w oficjalnym sklepie 007 Store ruszyła przedsprzedaż oprawek z kolekcji 007.

 

Może i nie stworzył ich Q (od "Quartermaster"), więc nie mają ukrytego lasera tnącego metal, ale o ich popularność wśród zapalonych fanów przygód najbardziej znanego agenta Jej Królewskiej Mości możemy być spokojni. Podobno dobierał je sam Daniel Craig, ale jakoś nie chce nam się w to wierzyć. W kolekcji 007 dostępne są trzy modele - Joe, Norton i Courtier, które różnią się od siebie designem. Najbardziej "tajniacki" jest Joe - klasyk dostępny w każdym kolorze pod warunkiem, że jest to czarny. To on wystąpił w zwiastunie kontynuacji serii.

Kolekcja 007 marki Barton PerreiraKolekcja 007 marki Barton Perreira fot. mat. prasowe

Norton i Courtier lepiej sprawdzą się na wakacyjnym wypoczynku po służbie. Producent zapewnia, że każdą z par wykonano z wysokiej jakości materiałów, zachowując dbałość o najdrobniejsze detale. Okulary przeciwsłoneczne z kolekcji Jamesa Bonda są tworzone ręcznie w Japonii i, żeby nikt nie miał wątpliwości, posiadają licencjonowane logo "007" na zausznikach. Do tego firma dorzuca specjalne pudełko z oznaczeniami limitowanej edycji.

Aha, zapomnielibyśmy. Cena modeli Joe i Norton wynosi 440 dol. za parę, a Courtiera wyceniono aż na 625 dol. Ale czy dla prawdziwego fana cena ma jakiekolwiek znaczenie? Wysyłka modeli Joe i Norton rusza już pod koniec tego miesiąca. Courtier opuści manufakturę Barton Perreira dopiero pod koniec lutego, ale to i tak przed premierą filmu "Nie czas umierać".

Model 007 JoeModel 007 Joe fot. mat. prasowe