Być może Panowie, którzy towarzyszą tej uroczystości skorzystają z małego poradnika dotyczącego stylizacji na ten wyjątkowy dzień w życiu naszego dziecka, bratanka, siostrzenicy, wnuka, wnuczki i bliskich nam innych dzieci.

Zacząć trzeba od tego kim jesteśmy dla dziecka przystępującego do ceremonii komunijnej.

Tata dziecka, ojciec chrzestny to ważne osoby, dlatego ich ubiór ma znacznie. Pozostali goście też powinni uwzględnić dress code na taką okoliczność. Swoim ubiorem okazujemy szacunek, podkreślamy uroczysty charakter i dajemy przykład dzieciom, które są wnikliwymi obserwatorami. Ubiór powinien być wyważony i dostosowany do tego wydarzenia. Lepiej wybrać klasykę i minimalizm niż tendencje modowe co nie spowoduje ryzyka popełnienia gafy.

Mimo bardzo modnych w tym sezonie kolorowych męskich garniturów lepiej z tego wariantu w takim dniu zrezygnować i przyjąć zasadę stonowanych kolorów i umiarkowania w dodatkach.

Możemy zdecydować się na wariant bardziej formalny jakim jest klasyczny garnitur w kolorze granatowym, szarym, grafitowym. Żeby go trochę ożywić można uzupełnić kontrastowymi dodatkami i ciekawymi wzorami w krawacie czy poszetce. Krawat i poszetka w męskiej stylizacji dają dużo możliwości i w tych dodatkach możemy poszaleć i nie być tak bardzo tradycyjni.

Ważny jest materiał z jakiego jest wykonany garnitur lub marynarka. Trzeba uwzględnić, że w maju bywają też wysokie temperatury, dlatego warto, aby podszewka w marynarce była bawełniana lub wiskozowa.

Tego rodzaju materiały przepuszczają powietrze. Unikać trzeba syntetycznych materiałów, bo poczujecie się niekomfortowo i będziecie marzyć o tym by jak najprędzej ją zdjąć.

Do takiego wariantu biała koszula z mankietami na spinki, krawat, pasek do spodni, eleganckie buty z dobranymi kolorystycznie skarpetkami odpowiedniej długości. Pokazanie gołej łydki zepsuje wszystko.

Jak się ubrać na komunię swojego dziecka? Poradnik dla mężczyzn.Jak się ubrać na komunię swojego dziecka? Poradnik dla mężczyzn. Shutterstock

Jeśli nie do końca dobrze się czujemy w takim zestawie możemy wybrać wariant mniej formalny i założyć marynarkę z dobranymi kolorystycznie spodniami i zestawić z błękitną lub w innym pastelowym kolorze koszulą i lżejszymi butami. Dobrana kolorystycznie poszetka zrobi dużo w takiej stylizacji i jest świetnym rozwiązaniem dla Panów, którzy nie przepadają za krawatami.

W przypadku dalszej rodziny lub znajomych można wybrać swobodniejsze stylizacje, ale też bez przesady. Unikajcie sportowego obuwia w białym kolorze z krzykliwymi logotypami, sandałów, koszuli z krótkim rękawem. Podkoszulek męski dopuszczalny jest tylko w połączeniu z marynarką pod warunkiem jednolitego koloru i bez nadruków. Powinien być dobrej jakości co naprawdę widać. Marynarka lniana lub bawełniana będzie dobrym uzupełnieniem. Ale w takim przypadku nie należy jej zdejmować.

Zasada co do marynarek jest jedna -nie zdejmujemy ich podczas uroczystości. Chyba, że mamy do czynienia z plenerem wtedy można sobie na to pozwolić.

Jeśli jesteśmy wśród zaproszonych gości na uroczysty obiad to należy wziąć pod uwagę też miejsce, w którym będzie się on odbywał.

Piniata nową atrakcją przyjęcia komunijnegoPiniata nową atrakcją przyjęcia komunijnego Shutterstock

I najważniejsze, żeby dopasować się swoją stylizacją do osoby towarzyszącej i przyjąć zasadę

spójnego wizerunku. Źle wygląda, kiedy mamy do czynienia z dwoma kontrastującymi stylizacjami.

Nie zapomnijmy, że najważniejsze tego dnia jest nasze dziecko i zróbmy wszystko, żeby ten dzień zapadł im w pamięci jako miłe i radosne wydarzenie.

Jak się ubrać na komunię swojego dziecka? Poradnik dla mężczyzn.Jak się ubrać na komunię swojego dziecka? Poradnik dla mężczyzn. Shutterstock