Kiedy przeprowadzałam wywiad z Frankiem Porembą on już wiedział, ale jeszcze nie mógł tego ujawnić. Próby do pokazu między egzaminem maturalnym były wyzwaniem, z którym sobie dzielnie poradził. Można przyjąć, że marka Gucci to jego przesłanie. Tych którzy chcą wiedzieć, dlaczego odsyłam do wywiadu.

A sam pokaz..?

Gucci potrafi zaskakiwać nie tylko skandalami w życiu prywatnym, ale niezwykłymi kolekcjami i pokazami mody.

Alessandro Michele dyrektor kreatywny Gucci od 2015 roku odpowiedzialny za globalny wizerunek marki i wszystkie kolekcje stawia wysoko poprzeczkę. Pokazy Gucci to spektakle z wielkim rozmachem zawsze w ciekawej często zaskakującej oprawie. Były już Mediolan, Paryż, Hollywood a najnowszy pokaz Gucci Cosmogonie odbył w Castel del Monte we Włoszech w regionie Puglia 16 maja 2022

Foto.Wojciech KowalczykFoto.Wojciech Kowalczyk (materiały własne)

XIII wieczny zamek zbudowany przez cesarza Fryderyka II Hohenstaufa położony na wzgórzu w Andrii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO stał się na ten wieczór miejscem wielkiej mody i życia towarzyskiego. Wybierając to miejsce marka chciała też zaznaczyć swoje zaangażowanie na rzecz dziedzictwa kulturowego.

Spacer po pasie startowym kilkudziesięciu modeli i modelek w niesamowitych kreacjach w ciekawej oprawie muzycznej i słownej zrobił wrażenie na zaproszonych gościach. A kogo tam nie było? Wymienić choćby Dakotę Johnson, Simone Ashley.

Marka doskonale zna się na promocji i mocno stawia na znane osoby. Ich kreacje to oddzielny temat.

Kosmos, magia, folk a nawet religia to motywy przewodnie najnowszej kolekcji Gucci.

Męska odsłona tej kolekcji to linia neutralna płciowo, androgeniczni modele w męskich garniturach z szerokimi podwójnymi klapami w marynarkach, podwójnymi guzikami, szerokimi spodniami.

Wysokiej jakości materiały, miękkie lejące wełny, buty na wysokiej podeszwie, kraty, lejące koszule, biżuteryjne dodatki. Moda pełna emocji i społecznej odpowiedzialności to wizja Allesandro Michele uznanego za skarb narodowy Italii. Nowy dyrektor kreatywny świetnie sobie radzi i wynosi markę na czołówkę po słabych notowaniach za czasów Fridy Giannini.

Najnowszy pokaz Gucci Cosmogonie z udziałem polskiego modela. Franek PorembaNajnowszy pokaz Gucci Cosmogonie z udziałem polskiego modela. Franek Poremba Fot. Materiały własne

Ciekawe, ile z tych propozycji przyjmie rynek modowy? Zobaczymy i czekamy na dalsze wizje Allesandro