Tom Cruise powraca w "Top Gun Maverick" w znakomitej formie. Zaskakuje sprawnością i kondycją mimo swoich 60 lat, które kończy niebawem (3 lipca 2022).

HOLLYWOOD - MAY 17, 2010: Actor Tom Cruise at ceremony where Jerry Bruckheimer was immortalized putting his handfootprints in cement Grauman's Chinese Theatre May 17, 2010 Hollywood, California.HOLLYWOOD - MAY 17, 2010: Actor Tom Cruise at ceremony where Jerry Bruckheimer was immortalized putting his handfootprints in cement Grauman's Chinese Theatre May 17, 2010 Hollywood, California. Shutterstock

Złote dziecko Hollywood  

Miał trudne dzieciństwo, zamierzał zostać księdzem, ale mu przeszło. 

Cierpiał na dysleksję, miał kłopoty z relacjami wśród rówieśników, często zmieniał szkoły ze względu na przeprowadzki rodziców. 

Swój niski wzrost rekompensował sportem. Uprawiał hokej, futbol i zapasy. Na podbój Hollywood ruszył po swojej pierwszej roli w licealnym przedstawieniu. Gdy miał 21 lat, był już gwiazdą. Po roli w pierwszej części "Top Gun" jego nazwisko było jednym z najgorętszych w Hollywood. 

Jego żoną była między innymi Nicole Kidman. Romans z Penélope Cruz był żywo komentowany. Od wielu lat kojarzony jest z kontrowersyjnym kościołem scjentologicznym, co nie do końca pozytywnie wpłynęło na jego wizerunek. 

Ci, co zetknęli się z nim na planie filmowym, wiedzą, że jest profesjonalistą.

Znany z etycznego zachowania, nigdy się nie spóźnia, dba o każdy szczegół i tego samego wymaga od innych. 

Rzadko korzysta z kaskaderów i większość scen wykonuje samodzielnie. 

Grał u najlepszych: Martina Scorsese, Briana de Palmy, Stevena Spielberga, Sydneya Pollacka, Stanleya Kubricka, Olivera Stone’a. 

"Top Gun Maverick"

27 maja br. wszedł na ekrany "Top Gun Maverick" w reżyserii Josepha Kosinskiego, sequel kultowego filmu z 1986 "Top Gun", który reżyserował Tony Scott. Jeśli jeszcze nie obejrzeliście, warto się wybrać z wielu powodów. To jedne z najlepszych ujęć lotniczych, jakie kiedykolwiek zrobiono. Rewelacyjny podkład muzyczny, fenomenalne popisy kaskaderskie, z których słynie Tom Cruise (bez użycia CGI). Nie wspominając o motocyklach. 

Ikona popkultury Kawasaki GPZ 900 R 

Model tego motocykla, można było zobaczyć w pierwszej wersji Top Gun. Był najszybszym motocyklem na świecie. Przekraczał prędkość 240 km/h. 

Nie powinno to nikogo dziwić, bo Tom Cruise jest miłośnikiem szybkich motocykli i bardzo często pojawiają się one w filmach z jego udziałem.

Rome, Italy - August 30, 2019, video collection of the film Top Gun with Tom Cruise and Kelly McGillis.Rome, Italy - August 30, 2019, video collection of the film Top Gun with Tom Cruise and Kelly McGillis. Shutterstock

Rozsławiony przez Toma Cruise'a stał się najbardziej pożądanym motocyklem na rynku motoryzacyjnym. Kobiety też pokochały ten model.

Na zdjęciu Nika WandachowiczNa zdjęciu Nika Wandachowicz Materiały własne

Czy tak będzie teraz? 

Obecny model występujący w filmie to Kawasaki GPZ 900 R, Ninja H2 wersja Carbon w nowej odsłonie. Żeby wzbudzić apetyt pasjonatów motocykli i hobbystów, wyprodukowano go w wersji limitowanej – zaledwie 120 sztuk. Większość elementów w tym motocyklu wykonanych jest z włókna szklanego. 

Kurtka Toma Cruise'a – przedmiot pożądania

W pierwszej wersji z 1986 roku były flagi Japonii i Tajwanu. W najnowszej wersji ich nie ma. Podobno powodem tego jest udział w produkcji chińskiej wytworni Tencent i nie najlepszych stosunków tych państw z Pekinem. Ale największym niedociągnięciem są naszywki na słynnej kurtce. Oryginalne miały napis „far East Cruise 63-4" .Nowe mają napis "Indian ocean Cruise 85-86". Niby drobiazg, a ile wywołał komentarzy, co świadczy o wnikliwości fanów obu wersji. Nic im nie umknie. 

Aviatory – bez tego charakterystycznego dodatku obraz filmowy i wizerunek naszego Mavericka byłby niepełny. 

AviatoryAviatory Shutterstock

Film warto oglądać w systemie IMAX, co podniesie adrenalinę, jeśli lubicie. 

A miłośnikom Kawasaki polecam ostrożną jazdę.

Na zdjęciu Mateusz WandachowiczNa zdjęciu Mateusz Wandachowicz Materiały własne