Nikon D4 ma 16-megapikselową matrycę pozwalającą robić zdjęcia w zakresie czułości od 10 do 12 800 ISO, z możliwością rozszerzenia do 204 800! Jak przystało na współczesną lustrzankę, aparat kręci filmy Full HD z prędkością do 30 kl./s.

Nikon zdecydował się też po raz pierwszy użyć kart nowego formatu QXD (grubsze od SD, mniejsze od CF). Po co? Tego akurat za bardzo nie wiadomo.

Cena: 6000 dol. (korpus)

Opracowanie: Łukasz Figielski , Maciek Sikorski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

Zobacz też na Logo24 :

Nikon AF-S TC-20E III

Telekonwerter to akcesorium umieszczane między korpusem a obiektywem w celu zwielokrotnienia długości ogniskowej. Ten Nikon zamieni twoją dwusetkę w czterechsetkę.

Casio Exilim EX-ZS100 Casio Exilim EX-ZS100  Zdjęcia: Michał Grzegorczyk, materiały prasowe (montaż) Małe aparaty z dużym obiektywem

Niewymienny obiektyw w aparacie cyfrowym może być jego największym ograniczeniem. Chyba że ma kilkunastokrotny zoom i oferuje powiększenie porównywalne z ogromnymi obiektywami, z jakimi widzisz fotoreporterów na stadionach. Dla was przetestowaliśmy dziewięć takich modeli aparatów cyfrowych.

Ultra zoomy czyli długa lufa dla każdego

Test 10 cyfrówek

Statyw nie tylko dla zawodowcaStatyw nie tylko dla zawodowca Zdjęcia: Shutterstock (montaż) Aparaty cyfrowe: statyw dla każdego

Statyw dla profesjonalisty jest właściwie koniecznością, dla amatora - bardzo przydatnym dodatkiem. Oto przegląd statywów na rózne okazje. Niezależnie jaki masz aparat cyfrowy, znajdziesz tu statyw dla siebie.