PAKIET ZAMKNIĘTY

Wybierając Beckera, Garmina, Mio czy TomToma - wybierasz pakiet: urządzenie plus oprogramowanie i mapy  danego producenta. taki zamknięty układ wydaje się przestarzały, ale stara gwardia potentatów GPS nieźle się trzyma. Wszyscy opracowali (i udoskonalają) systemy informowania na żywo o korkach, także w Polsce. A w bonusie często dorzucają darmową subskrypcję map oraz innych usług.

TANIE WINDOWSY

Może pojechać po kosztach? za prostą Windowsową nawigację z mapą Polski (do której możesz dokupić np. AutoMapę Europy) zapłacisz niecałe 200 zł.

ANDROIDOWA REWOLUCJA

Czy urządzenie z systemem Android i dostępem do sklepu Google Play (a tam - obok map, tryliardy innych aplikacji), modułem Wi-Fi oraz mocnym procesorem to jeszcze PDA, czy już tablecik? i Czy dla nowej kategorii nawigacji znajdzie się miejsce na zatłoczonym rynku?

O co chodzi z TMC

Traffic Message Channel to system transmisji danych (głównie o korkach) za pomocą radiowego standardu RDS FM. Informacje można przesyłać też via GSM (jak TomTom, systemy Google Maps, AutoMapa czy NaviExpert).

Czytaj też na Logo24 :

Aivia Xenon. Połączenie myszy i touchpada

Top 10: aplikacje na wakacje

Ubrania na wakacje w górach