Urządzenie o nazwie Toughpad 4K UT-MB5 waży niewiele ponad 2 kg i wyposażone jest w 20-calowy ekran. Tablet, który został opracowany z myślą o mobilnych użytkownikach biznesowych, architektach, projektantach oraz inżynierach zapewnia wyświetlanie w jakości czterokrotnie wyższej niż standard HD.

W podstawowej wersji tablet został wyposażony w procesor Intel Core i5 Pro, 250-gigabajtowy dysk twardy SSD, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce.

Jest wyposażony w szereg portów umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych. Dysponuje m.in. złączami HDMI, Ethernet, portami USB w technologii 3.0 oraz gniazdem kart SD. Z przodu urządzenia znajduje się wbudowana kamera o rozdzielczości 1280x720, która pozwala na swobodne prowadzenie wideokonferencji.

Nowe dziecko Panasonica działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro, co zapewnia mu kompatybilność z najnowszym oprogramowaniem. Tak jak każde urządzenie z serii Toughpad, również 4K UT-MB5 charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i jest w stanie przetrwać upadek z wysokości do 76 cm.

Tablet może zostać wyposażony opcjonalnie w elektroniczny rysik (Panasonic Electronic Touch Pen).

Na polskim rynku Toughpad 4K UT-MB5 będzie dostępny od listopada 2013 roku.