Dronowanie Czwarta klasa podstawówki, ja za karę przesadzony między dziewczyny, ale od okna, więc do przeżycia. W ostatnim buntowniczym zrywie przed dzwonkiem puszczam papierowy samolot do Antka po drugiej stronie sali. Coś poszło bardzo nie tak, trajektorii lotu nie dało się już zmienić, samolotem obrywa pani Gosia od przyrody, a ja przez resztę semestru czyszczę akwaria po lekcjach. Kurtyna.

Kilkanaście lat później o papierowych samolotach już nikt nie pamięta, za to na osiedlach i w parkach pojawiły się drony. Bawią się nimi dzieciaki od lat 5 do 75. Drony, często wyposażone w kamerki, są nie tylko fajną zabawką, ale i cudownym narzędziem, które rejestruje świat z niedostępnej dla człowieka perspektywy. PARROT AR.DRONE 2.0 PARROT AR.DRONE 2.0  PARROT AR.DRONE 2.0

PARROT AR.DRONE 2.0 - profesjonalna zabawka sterowana za pomocą tabletu/komórki. CENA: 1300 zł

Zebraliśmy kilka branżowych ciekawostek, zdradzających potencjalne kierunki rozwoju dronów:

- Amerykanie zakazali używania dronów firmom dostawczym, a zwykłym obywatelom - dronowania nad parkami narodowymi. Północna Karolina zabrania zaś wykorzystywania dronów przy polowaniach i wędkowaniu.

- O korzystaniu z dronów myśli nie tylko Amazon, ale i nasz InPost.

- Studenci University of South Florida mogą wypożyczyć drona z biblioteki.

- Popularny sposób wykorzystywania dronów: fotografowanie działek przeznaczonych na sprzedaż.

- Galerię dronowych zdjęć swojej posiadłości i jej okolic udostępniła na blogu Martha Stewart (znana ze wszystkiego, głównie z gotowania). Niestety, posesja nie jest przeznaczona na sprzedaż.

- Francuska reprezentacja była szpiegowana na mundialu podczas przygotowań do meczu z Hondurasem. Przynajmniej tak twierdzi.

- Pilot drona w Kalifornii uchwycił pożar jachtu wartego kilkanaście milionów dolarów. Dwa miliony - to liczba odsłon wideo na YouTube.

AIRDOGAIRDOG AIRDOG

AIRDOG - projekt kickstarterowy, który zebrał ponad 1 mln dol.; śledzi wyposażony w opaskę cel (np. sportowca). CENA: 1500 dol.