GAZOWY
Broil King Baron 440
4500 zł
(zdjęcie powyżej)

Na poczwórnym (a nawet popiątnym – palnik po lewej) gazie. Natychmiastowa gotowość do akcji. Powierzchnia pokryta aromatyzerami (blaszki, na które skapują soki). Łatwość czyszczenia (resztki
ulegają unicestwieniu cieplnemu). Pełna kontrola temperatury. Konstrukcja termosu to szybkie nagrzewanie plus stała temperatura. Szafka pod grillem elegancko chowa klasyczną dużą (11 kg) butlę z gazem. Dostaniesz ją na każdej stacji w pipidówce (my mamy wersję lux).

Grill ceramicznyGrill ceramiczny Jakub Filew, Maciej Wesołowski/ Agencja Wyborcza.pl

CERAMICZNY (KAMADO)
Monolith Junior
3400 zł (ze stelażem)

Piec ceramiczny opalany węglem drzewnym wygląda niepozornie, ale waży 45 kg i szybko nagrzewa się do 450°C. Temperaturę utrzymuje godzinami. Technologia pozwala też piec i wędzić, zachowując aromat
i wilgotność potraw. Monolith Junior jest używany w kuchniach najlepszych restauracji, np. w Atelier Amaro.

Grill węglowyGrill węglowy Jakub Filew, Maciej Wesołowski/ Agencja Wyborcza.pl

WĘGLOWY
Outdoorchef Kensington 570 C
1490 zł

Grill węglowy, czyli tradycyjne smak i zapach. wśród minusów wymienia się szkodliwe substancje wydzielane przez skapujący tłuszcz. Ten problem rozwiązała szwajcarska marka Outdoorchef, której znakiem rozpoznawczym jest lejek odprowadzający tłuszcz (także w modelach gazowych). Umożliwia on zdrowe grillowanie bez tłuszczu, przyjemne bez dymu, a także kontrolę dystrybucji ciepła (obrót powierzchni z węglem przez obrót lejka). Proszkowe malowanie zapewnia połysk i łatwość czyszczenia powierzchni. Jest tu też termometm. Standardowo ruszt stalowy. Polecamy zakup żeliwnego, dla poprawy smaku potraw. Koła: wygoda.

Przenośny grill gazowyPrzenośny grill gazowy Jakub Filew, Maciej Wesołowski/ Agencja Wyborcza.pl

PRZENOŚNY GAZOWY
Primus Kuchoma
850 zł
Hipster grill składany jak walizeczka. Na małe kartusze (100, 230, 450 g). W przeciwieństwie do stacjonarnych modeli ten waży jedyne 4,5 kg.

Grill elektrycznyGrill elektryczny Jakub Filew, Maciej Wesołowski/ Agencja Wyborcza.pl

ELEKTRYCZNY
Adler AD 6608
160 zł
Tanio i uniwersalnie? Mały grill elektryczny. Choć niewiele w tym poezji. No i potrzeba gniazdka. Ten sklepach wystawiany jako ogrodowy, równie dobrze nadaje się do kuchni i na balkon. Pełna kontrola nad temperaturą. Teflon. Możesz opiekać dwustronnie – częściowo zamykany.