Zmysłowa pobudka
A co by było, gdybyś budził się szczęśliwy, zmotywowany i gotowy, by mierzyć się z kolejnym dniem? – pytają twórcy budzika Sensorwake Trio. „To by znaczyło, że nadal śpię” – odpowiadamy sceptyczni my, ale skoro Google uznało go za jeden z 15 wynalazków, które mogą odmienić świat, może warto spróbować? Wstanie z łóżka ma umilić połączenie budzenia zapachem (m.in. kawa, ciastka, plaża lub łąka), światłem i dźwiękiem. Spoko. Oby tylko to pachnidło miało opcję drzemki…
Cena: 370 zł

Project NeptuneProject Neptune mat. promocyjne

Głębia szyku
Wybierz się w podmorską żeglugę w eleganckim stylu na pokładzie trzyosobowej łodzi podwodnej Project Neptune. To kolaboracja firm Triton i Aston Martin. Pierwsi zajęli się stroną techniczną – pojazd zanurza się na pół kilometra i rozwija prędkość 5 węzłów, drudzy – dizajnem. Dzięki przeszklonej kabinie w kształcie bańki, z luksusowego wnętrza roztacza się panoramiczny widok. Gdyby Jacques Cousteau był agentem MI6, woziłby się właśnie tak.
Cena: 15 mln zł

OddballOddball mat. promocyjne

Hula Kula
Automat perkusyjny… w kulce? Tym właśnie jest Oddball. Czym być nie chce? Zwykłą zabawką. Jasne, gdyby odbijanie piłki (bo tak generujesz dźwięki) było tym samym, co gra na perkusji, to najlepszym bębniarzem świata byłby Michael Jordan – ale kreatywni muzycy znajdą tu pole do popisu. Aplikacja (domyślny odtwarzacz to smartfon) pozwala zapętlać tworzone bity i dodawać efekty, a gadżetu można też używać jako kontrolera MIDI. Ponieważ im mocniejsze uderzenie, tym mocniejsze brzmienie, można się też przy tym nieźle wyżyć.
Cena: 360 zł