Megamaska
Tak, to już ten wyczekiwany moment roku. Liść opada, wschodzi smog. Złota polska jesień może być bezpieczniejsza, jeśli rozpoczniesz ją z maską R-Pur. Stworzona z myślą o motocyklistach i rowerzystach zapewnia ochronę lepszą, niż wymagają tego europejskie normy. Oczywiście chroni równie dobrze pieszych; wydaje się, że poradziłaby sobie z sarinem w metrze. Choć stworzono kilka modnych wzorów (i to we Francji), może się nie obronić przed wymogami estetycznymi miejskiego hipstera. Zasłania prawie całą twarz, to gadżet w sam raz do napadu na bank. Pasuje też do każdego kasku. Zawór czterowarstwowy: zapewnia lepszą wentylację od tradycyjnego i odprowadza parę wodną. Filtr sześciowarstwowy: oddychasz ty, oddycha materiał. Wojskowy, wodoodporny. Elegancko szyty. 550 zł to niezbyt wygórowana cena za zdrowie. Zwłaszcza jeżeli obrabujesz ten bank. Projekt sfinansowany przez internautów, prezentowany na targach CES i IFA, pierwsza partia rozeszła się w 3 tys. sztuk. Chyba warto!
Cena: 550 zł

TRIWA × Humanium Metal WatchTRIWA × Humanium Metal Watch mat. promocyjne

Cena pokoju
IM to szwedzka organizacja non-profit, która m.in. gromadzi i przetapia nielegalną broń, tworząc z niej sztaby metalu nazwanego humanium. TRIWA odkupuje humanium (zysk przekazywany jest na pomoc mieszkańcom krajów rozdartych wojnami) i poddaje kolejnej obróbce. Efekt końcowy to TRIWA × Humanium Metal Watch. Ten zegarek to nie tylko symbol. To wysokiej jakości urządzenie, które swoją stylową prostotą – cóż – rozbraja!
Cena: 830 zł

Square OffSquare Off mat. promocyjne

Szach.net
Square Off to drewniana szachownica z apką pozwalającą grać na odległość. Tak, dokładnie o to chodzi: figury przesuwają się automatycznie! Masz dostęp do ogromnej społeczności szachistów, ale największą frajdą będą partie z mieszkającą daleko rodziną i przyjaciółmi. Jest też opcja dla samotników – gra z samą szachownicą, na 20 poziomach trudności. Choć szachy kojarzą się z tradycją, to najwięksi konserwatyści muszą docenić Square Off. Nawet jeśli nie lubią nowych technologii, to może chociaż tolerują Harry’ego Pottera.
Cena: 1200-1500 zł