Miejski tron
Projektantów Cyclotrona droga do roweru przyszłości powiodła przez 1982 rok, kiedy to premierę miał „Tron”. Inspiracja widoczna jest nie tylko w nazwie, ale też w podświetleniu rewolucyjnych bezszprychowych kół z bezpowietrznymi oponami. Cyclotron jest „smart” na wskroś. Naszpikowany czujnikami, z elektroniczną skrzynią biegów, ma swoją wielofunkcyjną apkę, m.in. informującą o osiągach i optymalizującą twoje rowerowe doświadczenia. Ma też jednak akcenty analogowe – nadal musisz kręcić pedałami, a puste wnętrze jego futurystycznych kół można prozaicznie wykorzystać jako bagażnik.
Cena: 5,5-13 tys. zł

LimboLimbo mat. promocyjne

Obrotum mobile
Od premiery „Incepcji” minęło osiem lat, ale bączek, wokół którego kręci się ostatnia zagadka filmu, wciąż jest nośnym symbolem, idealnie pasującym do ery spinnerów. Przykładem jest Limbo, który niedawno pobił Rekord Guinnessa, obracając się 27 godzin! To nie czary ani – skoro już nawiązaliśmy do „Incepcji” – sen: to elektryczny żyroskop. Rekord biła wersja WR, którą podobno stać na prawie dwa dni obrotów, ale model bazowy i tak wykręca imponujące cztery godziny.
Cena: 200-1000 zł

Storm Cloud Weather PredictorStorm Cloud Weather Predictor mat. promocyjne

Szklana pogoda
Storm Cloud Weather Predictor służy do przewidywania pogody w sposób bardzo widowiskowy – kryształki w jego wnętrzu próbują ją naśladować. To jednak nie jest żadna nowa technologia, a spopularyzowany w XIX w. barometr chemiczny. Roztwór w środku rzeczywiście zmienia wygląd w korelacji z warunkami atmosferycznymi. I trafia na tyle często, że dawniej taki gadżet znajdował się na każdym statku. Nawet jeśli masz już apkę i ulubioną pogodynkę, to da ci on dodatkowy pretekst do rozmowy o pogodzie. Zimą nie ma lepszego tematu.
Cena: 140 zł