1. Razer Tartarus V2
360 zł
Hybrydowa
32 klawisze „mechamembranowe”, którym przypisujesz funkcje w konkretnych grach czy programach. Pad, podpórka pod nadgarstek. Jakość wykonania i podświetlenia gwarantowane. To Razer! Ergonomiczny wynalazek kupowany na całym świecie nie tylko przez graczy, ale też np. grafików. 

2. Cooler Master MasterKeys MK750
500 zł
Przełączniki: do wyboru
Popularny model z magnetycznie łączoną podstawką obitą skajem. Rozwiązania technologiczne plus kobaltowo-aluminiowa obudowa nie mogły zostać bez wpływu na cenę. Wbudowany procesor pozwala na zmianę funkcji klawiszy w trakcie gry. Możliwość wyboru rodzaju przełączników (u nas najłatwiej o wersję z brązowymi). 

3. Natec Genesis Thor 200 RGB
150 zł
Hybrydowa
„Mechanizm łączy cechy klawiszy mechanicznych z zaletami klawiatur membranowych. Szybki czas reakcji na klik przy nacisku jak w klawiaturze mechanicznej, a jednocześnie mniej hałaśliwa praca przełączników. Zastosowanie membrany zwiększa trwałość klawiszy i ułatwia utrzymanie czystości urządzenia”. Dwa porty USB, wejście mikrofonu i słuchawek.

4. Adata XPG Infarex K20
250 zł
Przełączniki: niebieskie
…A w konkursie na najbardziej kolorową iluminację tuż po podłączeniu wygrywa XPG. Sześć dodatkowych przycisków. Jeden do zmiany tego trybu tej neonowej popisówy. Podobnie jak słuchawki to debiut Adaty na rynku akcesoriów gamingowych. 

5. Rapoo v500S
140 zł
Przełączniki: niebieskie
Zdecydowanie najmniejsza, czarno-pomarańczowa. W rozsądnej cenie. 

6. Canyon Fobos CND-SKB3
105 zł
Membranowa
Drugiej o takim kształcie nie znajdziesz. Pięć klawiszy makro i osiem multimedialnych, w tym pasek po lewej stronie. 

7. Dell Alienware AW568
360 zł
Przełączniki: brązoweStatek kosmiczny, który świeci od spodu. Dodatkowe przyciski po lewej stronie pomagają, ale i wymagają przyzwyczajenia. 

8. HyperX Alloy Core RGB
220 zł
Membranowa
Podświetlany pas nad klawiszami. Odporna na zachlapania, klawisze multimedialne, tryb blokady. Pięć stref podświetlenia, dwa stopnie jasności. I jedna z dwóch „membran” w zestawieniu. 

9. Cooler Master MasterKeys MK750
500 zł
Przełączniki: brązowe
Popularny model z wygodną podstawką obitą skórą. 

10. Lioncast LK300 RGB
350 zł
Przełączniki: czerwone
Odczepiana podstawka. Pięć przycisków makro i sześć multimedialnych.