Ja, Inkwizytor to gra przygotowywana przez polskie studio The Dust - to wrocławska ekipa, dla której jest to największy projekt w karierze. Patrząc jednak na zaprezentowane dotychczas materiały, jesteśmy przekonani, że choć nie będzie to tytuł AAA, to team bardzo ambitnie podchodzi do zadania stworzenia produkcji o sporej skali. 

Oprawa graficzna co prawda nie zachwyca, ale z trailera wręcz wylewa się klimat charakterystyczny dla książkowego pierwowzoru. Co więcej, deweloper już zapowiada, że Ja, Inkwizytor to dopiero pierwsza odsłona zaplanowanej na kolejne części serii (śmiało można zakładać, że tylko w sytuacji, kiedy debiut będzie udany i spotka się z zainteresowaniem graczy).

Ja, Inkwizytor - świat Jacka Piekary na konsolach i PC

Najmocniejszym elementem gry Ja, Inkwizytor zdaje się wykreowany przez Jacka Piekarę świat, uniwersum alternatywne, w którym Jezus schodzi z krzyża i mści się na swoich oprawcach oraz niewiernych. W kolejnych stuleciach jego nauki niosą tytułowi Inkwizytorzy, my zaś wcielamy się w jednego z nich, Mordimera Madderdina, który żył w XVI wieku.

 

Sama gra oferuje rozgrywkę w ujęciu TPP, czyli zza pleców bohatera, a zwiastun pokazuje, że tytułowy sługa boży, Mordimer Madderdin, który robi tu także za narratora, będzie nie tylko prowadzić śledztwa, ale i chwyci za miecz oraz przetestuje siłę swoich pięści. Główna część gry rozgrywać będzie się w mieście Koenigstein, które podzielone jest na pięć różnorodnych dzielnic, ale w zaprezentowanym materiale widać także, jak Mordimer przemieszcza się po miejscu nazywanym Nieświatem, gdzie czekają na niego jeszcze większe niebezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę popularność książek z tej serii, które sprzedały się w nakładzie przeszło dwóch milionów egzemplarzy, gra Ja, Inkwizytor może cieszyć się dużym zainteresowaniem, ale o jej sukcesie zadecyduje jakość końcowego produktu. Gra ukaże się na PC, PS5, i Xbox Series X/S, ale data premiery pozostaje nieznana.