Flagowym produktem nowej marki będzie Inzone M9, czyli 27-calowy monitor 4K. M9 może pochwalić się panelem IPS z pełnym lokalnym przyciemnianiem, częstotliwością odświeżania 144 Hz i deklarowanym czasem reakcji GtG wynoszącym 1 milisekundę. Sony twierdzi, że panel ma również certyfikat DisplayHDR 600 i pokrywa 95 procent gamy kolorów DCI-P3. Dzięki szerokogamutowemu wyświetlaczowi i technice FLAD efekt szerokiego HDR powinien być naprawdę dobry, w odróżnieniu od większości monitorów PC na rynku).

Sony podbija rynek gier… i sprzętu PC

Ponadto sprzęt obsługuje G-Sync i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) dzięki portowi HDMI 2.1. Jeśli podłączymy M9 do PS5 przez ten port, uzyskamy dostęp do funkcji, która automatycznie przełącza monitor między trybami niskiego opóźnienia i przetwarzania obrazu, zaraz po tym jak sprzęt wykryje, że zamierzamy zagrać w grę lub obejrzeć film. Sony zoptymalizowało również sygnał wyjściowy HDR PS5 dla M9 i korzyści z tego tytułu również zobaczymy automatycznie. Sony M9 trafi na półki latem tego roku i będzie sprzedawane w cenie 899 dolarów.

 

Oprócz monitora 4K Sony zaoferuje również model Full HD o odświeżaniu 240 Hz. Podobnie jak nowy flagowiec, M3 może pochwalić się 1-milisekundowym czasem reakcji (GtG), 5 funkcjami dedykowanymi PlayStation 5 i kompatybilnością zarówno z G-Sync, jak i VRR. Jak można się spodziewać, HDR nie będzie w tym przypadku tak dobry jak w wariancie 4K, bo monitor uzyskał certyfikat tylko VESA DisplayHDR 400. Sony planuje rozpocząć sprzedaż M3 tej zimy za 529 USD.

Jeśli szukacie nowych słuchawek do gier, to także tutaj Sony ma ciekawą propozycję. Dla tych, którzy nie lubią kompromisów, japoński producent przygotował model H9 za 299 USD. Posiada on aktywną redukcję szumów, łączność bezprzewodową Bluetooth i radiową 2,4 GHz, obsługę dźwięku przestrzennego i tę samą syntetyczną skórę, którą można znaleźć w niedawno ogłoszonych słuchawkach Sony WH-1000XM5. Tańszą opcją jest H7, któremu brakuje ANC i wysokiej jakości dopasowującej się do użytkownika skóry, ale w zamian cena jest nieco niższa, bo wynosi 229 USD. H7 będzie również miał lepszą żywotność baterii.

Sony twierdzi, że ten headset zapewni 40 godzin użytkowania, a w H9 możemy liczyć na do 32 godzin. To jednak nie koniec, bo za 99 USD kupimy H3, który można podłączyć do komputera lub PS5 za pomocą gniazda słuchawkowego 3,5 mm lub przewodowego adaptera USB. Sony wypuści wszystkie trzy modele tego lata.